رفع مسدودی واتساپ و جلوگیری از مسدود شدن حساب

رفع مسدودی واتساپ

اگر به تازگی خواستید وارد حساب واتساپ خود شوید ولی با پیام «شماره تلفن شما برای استفاده از واتساپ مسدود شده است. برای راهنمایی با پشتیبانی تماس بگیرید.» مواجه شده‌اید علت اینه که کار اشتباهی در استفاده از این برنامه انجام دادید و از سوی این برنامه مسدود و بن شده‌اید، با این اتفاق از اون شمار نمی‌توانید استفاده کنید.

این ممنوعیت دلایل متفاوتی دارد، استفاده از نسخه‌های غیررسمی مانند واتساپ جی بی و نقص قوانین این پیامرسان که باعث شده تصمیم به محدود شدن شما گرفته شود. در ادامه عوامل مسدود شدن حساب بصورت دائمی و موقتی، راه‌های رفع مسدودی واتساپ و جلوگیری از تکرار آن را آموزش داده‌ایم که امیدوارم مشکل شما را حل کند.

مسدود شدن اکانت به چه معنی است؟

Whatsapp متعلق به شرکت متا یا همون فیسبوک است و از طریق الگوریتم‌های کامپیوتری تصمیم گیری می‌کند. مثلا اگر تعداد گزارش منفی بر علیه شما زیاد شود، سیستم تصمیم می‌گیرد که حساب شما را موقت یا دائم تعلیق کند. البته منظور از مسدود شدن این نیست که یک کاربر شما را بلاک کرده باشد، بلکه منظور این است که شماره تلفن شما دیگه نتواند در این پیامرسان فعالیت کند.

خیلیا حتما اطلاعات مهمی در این پلتفرم دارند و اگر این اتفاق براشون رخ دهد خیلی خیلی ناراحت کننده خواهد بود. بن شدن حساب کاربری در این پیامرسان بصورت دائمی (this phone number is banned) و موقتی (temporarily banned) است. روش دائمی یعنی همیشه اون خط بن خواهند ماند ولی روش موقت یعنی پس از طی زمان مشخص محدودیت‌ها برداشته خواهد شد.

با مسدود‌ شدن دائمی حساب کاربری، دسترسی به کل حساب کاربری از بین خواهد رفت. یعنی محتوای چت‌ها، عکس‌ها، فیلم‌ها، بک‌آپ‌هایی که از حساب خود ایجاد کرده‌اید و… دیگر قابل دسترس نخواهد بود، اما در صورت موقتی بودن آن شرایط بهتر است.

علت مسدود شدن موقتی واتساپ چیست؟

اگر پیام داخل برنامه دریافت کرده‌ای که بیانگر «مسدود شدن موقت» حساب کاربریتان است، این بدین معناست که حساب شما موقتا به حالت تعلیق درآمده است و این یک هشدار برای شما است

چرا شماره من در واتساپ مسدود شده؟ بن شدن موقت بیشتر مواقعی رخ می‌دهد که به جای نسخه رسمی از نسخه‌های پشتیبانی نشده‌ مانند WhatsApp Plus و GB WhatsApp یا … استفاده می‌کنید. شرکت متا این برنامه‌ها را ناقض شرایط واتس اپ می‌داند چون قادر نیست آن را پیگیری کند.

مسدودی دائمی واتساپ

عواملی که باعث مسدود شدن دائمی می‌شود

تماس مکرر با افراد ناشناس : اگر از اون دسته از افرادی هستید که با هر قصد و نیتی به افراد زیادی پیام داده‌اید که جز مخاطبانش نبوده‌اید پس باید منتظر بن شدن حساب باشید. همیشه سعی کنید به افرادی پیام ارسال کنید که اول با شما تماس گرفته‌اند یا شمارتون جز مخاطبانش هست.

افزودن بی اجازه افراد به گروه‌ها : هیچ وقت افراد ناشناس و توی هر گفتگویی اد نکنید. قبل از افزودن مخاطبان به گروه باید از آنها اجازه بگیرید یا بهترین کار این است که ازش بخواهید شمارتون و توی لیست مخاطبانش سیو کند. اگر کسی را به گروه اضافه کردید و لفت داد به هیچ وجه مجدد اد نکنید.

هر پیامی و فوروارد نکنید : اگر مطمئن نیستید که متن یا تصویر و ویدئویی درست است یا نویسنده پیام را نمی‌شناسید، آن را برای هرکسی ارسال نکنید. از انتشار مطالب دروغین، پرداختن به ری‌اکشن‌های غیرقانونی، تهدید کننده، هراس انگیز، نفرت انگیز و نژادپرستانه یا ضد قومیتی شدیدا پرهیز کنید. حداقل این مطالب و برای هر شخص بی‌جنبه‌ای ارسال نکنید که باعث شود شما را ریپورت کنند. قبل ارسال هر پیامی به آن فکر کنید و از صحت آن مطمئن شوید.

پیام‌های خودکار یا انبوه : به هیچ وجه نباید با شماره‌ای که براتون مهمه اقدام به تبلیغ انبوه کنید. برنامه‌هایی هستند که یک لیست شماره به آن می‌دهید و با اکانت شما به آن خط‌ها پیام تبلیغاتی ارسال می‌کند. هرگز نباید اینکارو انجام دهید چون این کار استفاده نادرست تلقی خواهد شد و بدون شک حساب شما بن می‌شود.

رفع مسدودی دائم و موقت واتساپ چگونه است؟

اگر تعلیق شما موقت است پس شما همین الان نسخه اصلی واتساپ را نصب کنید و از نسخه غیررسمی خارج شوید. البته قبل از اینکه از حساب خود در نسخه غیررسمی خارج شوید با بهره بردن از قابلیت بکاپ واتساپ از گفتگوهای خود پشتیبان گیری کنید. پس از نصب نسخه اورجینال فقط کافیه منتظر بمانید تا مدت زمان مشخص شده در تایمر سپری شود.

مسدودی موقت واتساپ

به هیچ وجه پس ار رفع آن دیگه به سرتون نزنه که از نسخه غیررسمی استفاده کنید. با استفاده مجدد احتمال بن شدن دائمی حساب شما وجود دارد.

اگر محدودیت دائمی است تنها یک راه برای حل این مشکل وجود دارد و اون هم ارسال پیام به پشتیبانی واتساپ است. به منظور اینکار وارد صفحه “تماس با واتساپ” شوید. در این بخش که برای فارسی زبانان هم هست در کادر اول ازتون میخواد شماره مسدود شده خود را وارد کنید. (بدون صفر اول)

  1. تو کادر بعدی یک نشانی ایمیل معتبر درج کنید. در کادر Confirm Email Address “تایید نشانی ایمیل” همون نشانی ایمیل قبلی و تکرار کنید
  2. دستگاهی که روش واتساپ نصب بوده و انتخاب کنید
  3. تو کادر بزرگ هم یکی از پیام‌های با متن انگلیسی زیر را درج کنید

متن انگلیسی پیشنهادی (برای همه)

Hello dear WhatsApp, I want to use Whatsapp. I didn’t do anything wrong. I will try to use it more cautiously. I like Whatsapp and I’m doing my daily work with it
Please unblock my WhatsApp account

متن پیشنهادی (برای کسب و کارها)

Hi dear WhatsApp, Sorry, my WhatsApp account has been blocked by mistake and my businesses are having trouble blocking my account. please check my phone number

متن پیشنهادی (مخصوص دانش آموزان)

Hi dear WhatsApp, WhatsApp support I am a student and I study with WhatsApp My WhatsApp is blocked.Pleaseunblock it Thank you my phone number

متن پیشنهادی (مخصوص معلمان)

Hello dear WhatsApp, I am a teacher and I teach in WhatsApp. I need WhatsApp urgently. Please unblock my WhatsApp account. my phone number

البته متن‌های بالا یک پیشنهاد است و اگر کمی زبان بلد هستید خودتان متن را نوشته تا بهتر جواب بگیرید. پس از ارسال متن باید مدتی منتظر بمانید تا در صورتی که حق با شما باشد حسابتان آزاد خواهد شد.

البته با توجه به کاربران زیادی که در این پیام‌رسان فعالیت دارند طبیعی است که مدتی طول بکشد تا به درخواست شما رسیدگی شود. پس تا رسیدگی به درخواست شما صبور باشید و از ارسال پشت هم خودداری کنید.

آیا برنامه ای برای رفع مسدودی واتساپ وجود داره

بدون شک خیر! هیچ برنامه رفع مسدودی واتساپ برای خارج شدن از این وضعیت وجود نداره و تنها راهی که وجود دارد همین موردی بود که بالاتر عرض کردم. تنها به دست خودشون باید آزاد بشید و کسی نمی‌تونه با کلک و هک و ترفندی حسابتون و آزاد کند. از نصب هرگونه برنامه‌ای که ادعا می‌کند این مشکل را حل خواهد کرد، خودداری کنید.

در ادامه و در قسمت دیدگاه‌های سایت ما اگر نظری یا پیشنهادی دارید بیان کنید تا در صورت امکان برای برون رفت از این مشکل را راهنماییتان کنیم.

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
6 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی بیشتر رای
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
سجادرستمی

واتساپ من مسدود شده سریع ترین راه برای برطرف کردنش چی میتونه باشه

323

سلام آقا اینستا و واتساپ مسدود شده نمی دانیم چه مشکلی به وجود مادر لطفاً این مشکل را برطرف کنیم

داود

سلام چرا واتساپم مسدود شده