پس گرفتن اکانت هک شده تلگرام + علائم هک شدن

پس گرفتن اکانت هک شده تلگرام

اگر دیدید شخصی وارد اکانت شده و یا شمارو انداخته بیرون باید یک سری اقدام انجام بدیم تا اکانت خود را از گوشی دیگران پاک کنیم. بازیابی یا پس گرفتن اکانت هک شده تلگرام را با 5 روش موثر به شما آموزش خواهیم داد تا شخصی که به حساب شما دسترسی داره و اخراج کنید.

هک شدن در دنیای اینترنت اتفاقی است که ممکنه برای هر کاربری پیش بیاد و باید سعی کنید این اتفاق تکرار نشود. انسان باید خود را برای هر تهدیدی آماده کند، راههای مختلفی برای ایمن کردن حساب خود دارید و افرادی که این نکات ایمنی را رعایت نمیکنند در دام افراد سودجو قرار میگیرند.

اگر تلگرام هک شود چه اتفاقی می افتد؟

تا حالا میدونستید که وقتی تلگرام هک میشود، هکر چه اطلاعاتی را برمیدارد؟ بصورت عادی و بدون دسترسی به شما کسی نمی‌تونه حساب شمارو هک کند و وارد حساب تلگرامتون شود. اما در برخی موارد بخاطر ضعف امنیتی خودتون باعث میشه که یک شخص عادی هم بتونه به حساب شما نفوذ کند. اگر شخص وارد حساب شود به تمامی گفتگوهای ش ما دسترسی خواهد داشت و می‌تواند انها را کپی و حذف کند (جز سکرت چت)

پس حالا فهمیدید که این خیلی خطرناک هست و باید هرچی زودتر اشتباهی که کردید و جبران کنید.

روش پس گرفتن اکانت هک شده تلگرام چگونه است؟

چند روش برای پس گرفتن اکانت هک شده وجود دارد که با توجه به ساعات مختلف باید عمل کنید. شما اول ببینید داخل اکانت هستید یا نه، ما تمام شرایط و توضیح دادیم که امیدواریم به شما کمک کند که اکانت خود را پس بگیرید.

1- پس گرفتن اکانت قبل از 24 ساعت !

ابتدا از منوی تلگرام وارد Setting را شوید و در مرحله بعد Privacy and Security را انتخاب کنید. در این بخش به دنبال Devices یا دستگاههای متصل به حساب بگردید

در اینجا شما در قسمت Active Session دستگاه‌هایی را مشاهده می‌کنید که به حساب شما متصل هستند و میتونی اونارو بیرون بندازی، همچنین با انتخاب گزینه قرمز رنگ Terminate All Other Sessions تمامی دستگاه های دیگر متصل به شماره شما که در حال حاضر در این اکانت حضور دارند اتصالشان از بین خواهد رفت و حساب شما ایمن خواهد شد. بعد اینکار حتما تایید دو مرحله‌ای و انجام بدید.

2- پس گرفتن اکانت بعد از 24 ساعت !

حالا یک روز گذشت و شخصی که به حساب شما نفوذ کرده بود شمارو از حسابتون انداخته بیرون و اینجاست که اون سواره هست و شما پیاده و باید تلاش کنید تا این هکر را از دسترسی به اطلاعاتتون منع کنید، به این ترتیب ابتدا سعی کنید شاید بتوانید وارد اکانت بشید ولی خب طرف حتما شمارو بیرون میندازه و این کارو براتون سخت خواهد کرد. اگر تایید دومرحله‌ای کرد به ادامه توجه کنید

3- پس گرفتن اکانت با ریست کردن

اگر دیدید طرف رمزدومرحله‌ای گذاشته خب باید حساب خود را ریست کنید. در هنگام درخواست رمز شما Forget Password و بزنید و با انتخاب Reset My Account حساب می‌توانیم خود را دیلیت اکانت کنیم. البته ممکنه بگه بعد 7 روز حسابتون حذف میشه که در اینصورت شما هر 6 ساعت یکبار اینکارو کنید.

پس گرفتن اکانت هک شده تلگرام

اگر ریست کردن و حذف نشست های فعال اصلا جوابگو نبود آخرین مرحله باید مکاتبه با تلگرام انجام دهیم، در واقع فرد هکر برای همیشه دسترسی شما را قطع کرده چون نمی‌دانید رمزی که الان گذاشته چیست و هر اقدامی هم کردید شکست خورده است

4- کمک گرفتن از پشتیبانی تلگرام

ابتدا به Telegram Support بروید و سپس در کادر Please describe your problem درخواست خود را به انگلیسی مطرح کنید، در Your email یک ایمیل معتبر وارد کرده و سپس در قسمت Your phone number شماره خطی که هک شده را با کد کشور ما (98+) درج کنید و Submit را زده تا به پشتیبانی ارسال شود.

بازیابی اکانت دزدیده شده تلگرام

این نکته را دقت کنید که متن حتما به زبان انگلیسی روان و به همراه دلایل قانع کننده باشد. مدارک مربوط به سیم کارت، پاسپورت یا گواهینامه، و نشانه‌هایی بدهید که ثابت شود این شماره متعلق به شماست.

مثلا اول توضیح بدید که چجوری خط شمارو دزدیدن و سپس از مثلا دوتا مدرک شناسایی + سند سیم‌کارت (پوکه یا هرچی) عکس بگیرید و در یک اپلود سنتر خارجی مثل filebin آپلود کنید و ارسال کنید.

همون پیام و مدارکی که در سایت بالا درج کردید با همون ایمیلی که نوشتید به آدرس security@telegram.org ایمیل هم کنید.

خب کار تمام است و باید چند روزی منتظر بمانید تا به درخواست شما رسیدگی شود. به هیچ وجه دو یا چند بار پیام ندید که کلا بررسی نمیشه و برای همیشه خط شما از دست خواهد رفت.

شکایت کردن و مسدود کردن خط

در صورتی که هرکاری کردید نشد و اگر دیدید از خط شما داره سواستفاده میشه چاره ای ندارید که با در دست داشتن سیم کارت و مدارک صاحب خط به مراکز امور مشترکین شهر خود رفته تا نسبت به مشکل ایجاد شده چاره‌ای پیدا کنند، حتی اگر قضیه جدی است و از خط شما کلاه برداری میکنند به پلیس فتا بروید و شکایت کنید. شاید دادگاه نتونه خط شمارو پس بگیره ولی ثابت خواهد شد که کلاه برداری و خرابکاری‌های احتمالی به شما ارتباطی ندارد

دوستان حتما قفل تلگرام با اثر انگشت یا پین کد و تایید دومرحله را انجام بدید تا اشخاصی که گوشی شمارو گرفتن نتوانند وارد آن بشوند.

اشتراک در
اطلاع از
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
پیمایش به بالا