چرا تماس صوتی و ویس چت تلگرام وصل نمیشه ؟!

حتما شده که تو این روزها قصد داشتید از قابلیت گفتگوی صوتی تلگرام استفاده کنید ولی موفق نشدید!! چرا تماس صوتی تلگرام وصل نمیشه و برای رفع مشکل اون چیکار کنیم؟؟

تلگرام در نسخه 7.3 خود قابلیت ویس چت یا تماس صوتی را اضافه کرده است. که ابتدا برای گروه‌ها و سپس برای کانال‌ها منشر شده است. Voice Chat یا تماس صوتی به کاربران و اعضای گروه اجازه میده که با هم بصورت صوتی و حتی تصویری گفتگو کنند چه در اندروید، آیفون و حتی در دسکتاپ و نسخه وب! چیزی همانند کلاب هاوس که واقعا قابلیت بسیار خوبی است.

چرا تماس صوتی و ویس چت تلگرام وصل نمیشه؟

دوستان دقت کنید این روزها به علت مشکلات شدید در اینترنت و کندی سرعت در بعضی نقاط ایران، ارتباط صوتی و تصویری در پیامرسان‌ها با مشکل مواجه شده است. شما برای اینکه بتوانید از گفتگوی صوتی استفاده کنید نیاز به یک برنامه عبور از تحریم قوی دارید.

تنها با رعایت دو چیز شما می‌توانید از تماس صوتی استفاده کنید :

  • بروزرسانی تلگرام برای هردو طرف
  • استفاده از یک برنامه عبور از تحریم قوی برای هردوطرف

نکته مهم اینه که اگه همه چیز شما هم ردیف باشد ولی شخص مقابل مشکل داشته باشد، باز هم بی فایده است و این موارد باید برای هردو طرف رعایت شود. برای رفع فیلتر تماس صوتی ما برنامه خاصی پیشنهاد نمی‌دیم، چون سایت ما اجازه اینکارو ندارد.

چگونه از تماس صوتی استفاده کنیم؟

برای برقرای تماس صوتی ابتدا وارد گفتگوی شخص مورد نظر شوید و سپس روی اسم اون در بالای صفحه کلیک و سپس آیکون تماس را لمس کنید. اگر ارتباط اینترنتی در هردو طرف برقرار باشد به راحتی تونستید که یک تماس اینترنتی رایگان بگیرید.برای استفاده از تماس صوتی برای تلگرام کامپیوتر باید میکروفن داشته باشید که بتوانید صحبت کنید.

اموزش تماس صوتی تلگرام

چگونه تماس صوتی تلگرام را غیر فعال کنیم

بعضی ها بنا به دلایلی اصلا دوست ندارند این قابلیت برای اون ها فعال بشه و میخوان از دست مزاحمان و تک زنگ راحت بشوند که برای اینکار وارد Settings بر روی قسمت Privacy and Security ضربه بزنید بخش Calls روی Nobody بزارند. اگر میخواهید فقط از مخاطبان تماس دریافت کنید روی My Contacts بزارید.

غیر فعال سازی تماس صوتی تلگرام

ویس چت تلگرام چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

برای استفاده از این قابلیت باید ابتدا تلگرام خود را بروزرسانی و یا نسخه جدید اونو دانلود کنید. پس از بروزرسانی اگر وارد لیست گفتگوهای خود شوید کنار آیکون آنها علامتی متحرک شبیه عکس زیر ‌دیدید یعنی اون گفتگو ویس چت در جریان است.

ویس کال گروهی در تلگرام

وقتی وارد اون گفتگو شوید در قسمت بالای صفحه با زدن Join به گفتگو ملحق می‌شوید. اگر گروه باشد و ادمین محدودتون نکرده باشه شما هم می‌توانید در گفتگو شرکت کنید ولی اگر کانال باشه فقط ادمین اجازه صحبت داره و شما برای گفتگو باید اجازه بگیرید.

ویس چت تلگرام

محیط Voice Chat همانند زیر است که با نگه داشتن روی میکروفن می‌توانید گفتگو کنید. اگر همچنان در حال اتصال است و صدایی نمیاد حتما اتصال شما مشکل دارد که در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه این مشکل را رفع کنید.

چگونه در ویس چت تلگرام شرکت کنیم

در ویس چت میتوانید اگر بخواهید شخصی را اضافه کنید روی گزینه Invite Member ضربه بزنید و نام او را جستجو کنید و به گفتگو اضافش کنید. یا اگر دلتون نمیخواد صدای شخص خاصی پخش بشه روی میکروفن کنار اسمش بزنید و Mute کنید یا صداش و کم کنید. خیلی امکانات خوبی داره و امروز که دارم این مطلب و می‌نویسم مطمئنم در اینده امکانات بیشتری هم به ان اضافه خواهد شد.

اگرم میخواهید گفتگو را ترک کنید هم کافیه روی Leave بزنید.

چگونه در گروه خود گفتگوی صوتی ایجاد کنیم؟

اگر مالک گروه یا کانالی هستید و می‌خواهید ویس چت را راه اندازی کنید ابتدا وارد گفتگوی خود شده و در قسمت تنظیمات از قسمت سه نقطه بالا روی Start Voice Chat (شروع گفتگوی صوتی) کلیک کنید

ویس چت تلگرام چجوریه

قبل شروع گفتگوی صوتی اگر مایل هستی با اکانت خودت در گفتگو شرکت کنی روی اسم خودت بزن ولی اگر نمیخوایین که کسی بفهمه شما مدیر هستید روی اسم گروه یا کانالتون بزنید و Start Voice Chat (شروع گفتگوی صوتی) را بزنید

مشکل وصل نشدن ویس چت تلگرام

خب گفتگوی صوتی شما ایجاد شده و باید منتظر بمانید که اعضا به آن ملحق شوند. گفتگوی صوتی چنتا تنظیمات داره که شما به عنوان ادمین می‌توانید شخصی سازی کنید.

وصل نشدن ویس چت تلگرام

روی سه نقطه گوشه گفتگوی صوتی اگر بزنید چنتا مورد هست که به شما کمک میکنه تجربه بهتری داشته باشید.

  • Edite Voice Chat Title (ویرایش عنوان گفتگوی صوتی) : در واقع این گزینه عنوان را تغییر میده که پیشفرض نام گروه یا کانالتون هست.
  • Edit Permissions (ویرایش اختیارات) : این گزینه میگه کسانی که تازه وارد گفتگو میشن میتونن گفتگو کنن یا خیر
  • Stert recording (شروع ضبط) : با این گزینه میتونید گفتگوی خود را ضبط کنید اگر مایل باشید البته، فایل ضبط شده در گوشی شما ذخیره خواهد شد.
guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
56 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی بیشتر رای
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
پیمایش به بالا