خانه » تلگرام » رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام | به سقف مجاز رسیدید【500 گروه】

رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام | به سقف مجاز رسیدید【500 گروه】

به سقف مجاز رسیدید تلگرام

علت عضو نشدن در کانال چیه؟ چرا نمیتونم در تلگرام وارد کانال یا گروه جدید بشم؟ پیام Too many Communities یا “به سقف مجاز رسیدید” یعنی چی و چگونه باید این مشکل را حل کنم؟ در ماه‌های اخیر عده‌ای از کاربران تلگرام با مشکل عضو نشدن ناخواسته تو کانال و گروه‌ جدید مواجه هستند و هنگام پیوستن به کانال و گروه خطای فوق را میدهد.

این پیغام میگه که شما عضو کانال ها و گروه های زیادی هستید. اما واقعا شما توی 500 گروه عضو هستید؟ نه بابا! حالا برای حذف 500 کانال تلگرام که مخفی هستند باید چیکار کنیم؟

نیاز به نگرانی نیست، ما این بخش و کاملا برای این مشکل اختصاص دایدم و بهتون آموزش میدیم این محدودیت و دور بزنید

کمتر از 500 گروه عضو هستی ولی بازم این پیام میاد!

اگه شما تعداد گفتگوی کمی دارید و حتی هیچی هم نداشته باشید باز هم این پیام “شما عضو گروه‌ها و کانال‌های زیادی هستید” براتون میاد، اینجاست که دیگه اعصاب خورد کن میشه!

خب حالا برای حذف کانالهای ناخواسته و رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام، ما اول بهتون میگیم که چیکار کردید این مشکل براتون ایجاد شد و در ادامه هم 6 مرحله ساده و برای شما آماده کردیم که مشکل شما را حل می‌کند.

به سقف مجاز رسیدید

علت پیغام به سقف مجاز رسیدید چیه؟ (Too many Communities)

پیام “کانال‌ها و گروه‌های بیش از حد” بخاطر قوانین این پیامرسان است. محدودیت تلگرام به این صورت است که هر اکانت می‌تواند وارد 500 گفتگوی عمومی شود و اگر شما تعداد بیشتر از 500 تا بخوایین عضو شوید باید کانال های قدیمی و مخفی شده را حذف کنید. مثلا شما برای جوین شدن باید یکی از گفتگوهای قبلی‌ لفت دهید.

حتما میگید من که این همه گروه عضو نشدم! درسته نشدی ولی یه کار دیگه کردی!!

مهمترین عامل استفاده از تلگرام‌های غیررسمی ناامن و مخرب هستند. اکثر تلگرام‌های رنگی و ضدفیلتر ایرانی برای کسب درآمد خود اکانت کاربران را بدون اطلاع او گفتگوهایی عضو می‌کنند که شما روحتون هم خبر نداره، چون که بعضی از سازندگان نسخه‌های غیررسمی گفتگوها را برای کاربر مخفی می‌کنند و این کار باعث می‌شود سقف مجاز شما بصورت ناخواسته پرشود.

تو حالت بدتر حتی ممکن است بدلیل اقدامات مخربی که این نسخه‌ها بر روی اکانت شما انجام می‌دهند، ناگهان با پیام “این شماره تلفن محروم است” مواجه شوید.

رفع محدودیت عضویت در کانال تلگرام در 6 مرحله

با عواملی که باعث این مشکل “limit reached” شدند آشنا شدید و حالا اگر شما هم قبلا در تلگرام‌های غیررسمی بودید که احتمال خیلی زیاد همینه، ابتدا تلگرام نسخه اصلی نصب کنید یا اگر هم دارید حتما بروزرسانی کنید. سپس از نسخه‌های غیررسمی لفت دهید و پاکشون کنید. بعد اینکار 6 مرحله زیر و به ترتیب انجام بدید.

مرحله اول: پایان دادن به همه نشست های فعال

برای حذف کانال های قدیمی پس از ورود به نسخه اصلی از طریق تنظیمات به قسمت Devices (دستگاه‌ها) بروید و تمام نشست‌های فعال یا دستگاه‌های قدیمی که استفاده نمی‌کنید خارج شوید.

سقف مجاز رسیدید

حتما از تمام غیررسمی‌ها خارج شوید و اگر اجازه نمیده باید 24 ساعت صبر کنید تا بتوانید تمام نشست‌ها رو حذف کنید. پس 24 ساعت صبر کنید. حالا بقیه مراحل و انجام بدید.

مرحله دوم: محدود کردن افراد از اضافه کردن شما به گروهها

در قسمت Privacy and Security (حریم خصوصی و امنیت) قسمت Group & Channel (گروه‌ها و کانال‌ها) را روی My Contacts (مخاطبین من) یا روی Nobody (هیچکس) تنظیم کنید.

به سقف مجاز رسیدید تلگرام

با تنظیم این گزینه روی هیچکس یا مخاطبین من، دیگه غریبه‌ها نمی‌توانند شمارو در گفتگویی اضافه کنند.

مرحله سوم: استفاده از منوی دیباگ برای ریست کردن گفتگوها

به قسمت تنظیمات تلگرام برید و بیایید پایین روی ورژن برنامه مثل عکس زیر سه ثانیه لمس کنید و رها کنید، سپس بلافاصله مجدد لمسش کنید تا منوی مخفی باز شود.

منوی دیباگ تلگرام

حالا که منوی مخفی (دیباگ) باز شد باید Reset Chats (بازنشانی گفتگوها) و بزنید. (اخطار: این کار ممکنه تمام گفتگوهای شمارو حذف کند)

ریست کردن چت های تلگرام

مرحله چهارم: پاک کردن گروهها و کانال های ناخواسته که ایجاد شده

دو لینک زیر را کپی و در قسمت Save Messages خودتون قرار بدید. وقتی روش کلیک کنید تعداد گروهها و چنل‌هایی که از اول ایجاد کردید را نشون میده که باید اونایی که منسوخ شده و لازمش ندارید و دیلیت کنید.

t.me/ozwabot?startchannel=1
t.me/ozwabot?startgroup=1

مرحله پنجم: استفاده از نسخه وب برای مشاهده کانالهای مخفی

از طریق لینک زیر وارد تلگرام وب شوید و ببینید اگر کانال یا گروهی هست که استفاده نمی‌کنید را ترک کنید.

https://web.telegram.org/z

مرحله ششم: حذف کردن حساب و خلاص شدن از شر سقف مجاز

اگر با انجام کارهای بالا اکانت شما فوری درست نشد بهتر است مدتی روی هیچ لینکی کلیک نکنید تا محدودیت شما برداشته شود. اگه صبر کردید و درست هم نشد راه نهایی حتما جواب میده! در صورتی که اطلاعات مهمی ندارید با دیلیت اکانت تلگرام و ثبت نام مجدد این مشکل صد در صد رفع خواهد شد. ولی قبل این اقدام اگر مدیر چنل و گروهی هستید حتما مالکیت را انتقال دهید.

نکته: اگر نتوانستید مشکل خود را حل کنید با پشتیبان ما تماس بگیرید.

پیغام گروه‌های بیش از حد (Channels Too Much)

پیام Channels Too Much

این پیام هم که عمدتا در نسخه‌های قدیمی هست بخاطر زیاد بودن گفتگوهایی است که در آن عضو هستید و نمی‌توانید بیش از 500 گفتگوی عمومی عضو شوید از دیگر دلایل هم محدود کردن تلگرام‌های غیررسمی توسط شرکت تلگرام است و شما باید نسخه‌های غیررسمی ناامن را حذف و فقط از اصلی یا نسخه‌های معتبرتری استفاده کنید.

توصیه میکنیم برای حفظ حریم خصوصی خود و جلوگیری از این مشکلات همانند این فقط و فقط از نسخه اصلی یا مثلا تلگرام ایکس استفاده کنید.

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
179 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی بیشتر رای
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
پیمایش به بالا