چگونه یک کانال و گروه تلگرام را ریپورت، بلاک یا فیلتر کنیم؟

بلاک کانال تلگرام

بعضی اوقات نیاز داریم که کانال، ربات یا گروه تلگرامی را ریپورت کنیم تا مسدود شود، طريقه فیلتر یا بلاک کردن کانال یا گروه در تلگرام راحته و میشه با گزارش محتوای غیرمجاز اینکارو انجام داد. یک آموزش کاربردی و راحت براتون آماده کردم که براحتی اینکارو انجام بدید. با ما همراه باشید.

یک گفتگو در صورتی بسته میشه که قوانین پیامرسان را نقص کرده باشد، مانند کلاهبرداری، محتوای غیراخلاقی و مستهجن، کودک آزاری، خشونت آمیز و … . تعداد ریپورت لازم برای بستن کانال تلگرام بستگی به قدمت و تعداد ممبرهای آن دارد.

روش حذف کانال های غیر اخلاقی تلگرام

برای اینکه بتوانید یک کانال و گزارش کنید دو راه دارید. یک روش که همه می‌دانید از طریق ریپورت کردن هست و روش دوم هم از طریق ارسال ایمیل هست. پس به کمک ایمیل و گزینه ای به نام Report می‌توانید به تلگرام بگویید این محتوا مثلا عکسای خصوصی شما هست یا کلا مخالف مقررات است و آن را مسدود کنید.

آموزش کاملتر در ادامه …

راه اول : چگونه گروه یا کانال تلگرام را ریپورت کنیم

برای فیلتر کردن محتوای غیرمجاز و یا سواستفاده از شما، ابتدا وارد گفتگوی مورد نظر شوید و سپس از سه نقطه بالا سمت راست گزینه Report (گزارش) را انتخاب کنید.

تعداد ریپورت لازم برای بستن کانال تلگرام

سپس با چند گزینه مواجه میشوید که می‌توانید با توجه به محتوای کانال گزارش و ثبت کنید. در ادامه این گزینه‌ها را بررسی خواهیم کرد.

فیلتر کانالهای غیراخلاقی تلگرام
 • Spam (هرزنامه) – این گزینه برای محتوای کلاه‌برداری بیخود و چرت و اسپم هستند
 • Fake Account (حساب کاربری جعلی) – این گزینه هم برای محتوای غیرواقعی یا افرادی که خودشون جای دیگری میزنن و جعل اسامی و شرکت ها و غیره …
 • violence (خشونت) – محتوای خشونت آمیز، حیوان آزاری، خودکشی و …
 • Child abuse (کودک آزاری) – محتوای مربوط به آزار و اذیت کودکان
 • Illegal Drugs (مواد مخدر غیرقانونی) این گزینه همانطور که از اسمش پیداست برای کانال های فروش مواد مخدر هست
 • Porn***phy (پو**گرافی) – این مشخصه که محتوای مستهجن، توجه کنید اگر در تصاویر اندام جنسی پوشیده باشد شامل محتوای جنسی نخواهد بود و ریپورت تاثیری نخواهد داشت.
 • Other (سایر) – این گزینه هم اگر انتخاب کنید ازتون میخواد توضیح بدید به چه علت قصد گزارش دارید. بهتر است به زبان انگلیسی روان آن را بنویسید.

چند نفر باید ریپورت کنند تا یک کانال بسته بشه؟

نکته اینجاست که به تنهایی قادر به انجام اینکار نیستید و باید از دوستان و آشنایان هم بخواهید که ریپورت را انجام دهند. باید حداقل 50 نفر اینکارو انجام دهید تا کانال مورد نظر توسط پشتیبانی تلگرام بررسی و مسدود شود. اگر این تعداد و ندارید خب نگران نباشید ادامه آموزش به شما کمک می‌کند یک نفری هم اینکارو انجام دهید.

اگر نیاز دارید که یک محتوای غیرقانونی توسط صدها اکانت ما ریپورت بشه از طریق آیدی (Socialnet_admin@) به ما پیام دهید

راه دوم : ارسال گزارش از طریق ایمیل

خب اگه روش بالا کار نکرد یا نفرات کافی برای گزارش ندارید، از طریق آدرس‌های ایمیل زیر هم می‌توانید گزارش خود را ارسال کنید. هرکسی قادره از طریق ایمیل‌های زیر کانال، گروه، استیکر و رباتی که محتوای غیرقانونی یا کودک آزاری دارد را به تلگرام گزارش دهد. متن گزارش باید به زبان انگلیسی و شامل مستندات معتبر (اسکرین شات، آیدی کانال یا گروه) باشد.

برای اینکار سه ادرس ایمیل وجود دارد که باید توجه کنید طبق موضوعی که می‌خواهید ریپورت کنید باشد.

 • ایمیل گزارش محتوای غیر اخلاقی/مجرمانه/نقص حریم خصوصی و کلاه‌برداری
  abuse@telegram.org
 • ایمیل گزارش محتوای کودک آزاری
  stopCA@telegram.org
 • ایمیل گزارش محتوای نقص قوانین کپی رایت
  dmca@telegram.org

توجه: فقط یکبار ایمیل را ارسال کنید و از ارسال رگباری و چند باره جدا خودداری کنید. اگر گزارش شما تایید شود اون کانال یا گروه حذف خواهد شد.

ریپورت کانال کلاه برداری و اسکم چگونه است؟

فرض یک کانال کلاه بردار هست و یا از شما کلاه برداری کرده است، در اینجا شما بازم می‌توانید آن را گزارش کنید. برای اینکار فقط کافیست که وارد آیدی notoscam@ شوید.

گزارش هرزنامه گروه تلگرام

حالا باید یوزرنیم و اسم اسکمر، روش اسکم، مقدار پول اسکم شده، تاریخ اسکم را به آیدی که دادم ارسال کنید. هرچی مدرک دارید هم بهتره ارسال کنید تا به نفع شما شود.

اگر گزارش شما تایید شود گفتگوی مربوطه جلوی اسمش برچسب Scam (کلاه برداری) درج خواهد شد. به هیچ وجه چند بار پشت هم نفرستید چون شما اسپم شناسایی خواهید شد و گزارش شما دیده نخواهد شد.

تعداد ریپورت لازم برای بستن کانال تلگرام

تعداد ریپورت لازم برای بلاک کردن کانال تلگرام

تعداد ریپورت برای بستن یک کانال بستگی به تعداد ممبر، قدمت کانال و محتوای آن دارد. کانال اگر تازه تاسیس و ممبر پایین باشد و محتوا پور**گرافی و کودک ازاری باشد، کمتر از 20 ریپورت نیاز است. اما اگر محتوا کپی رایت و کلاه برداری باشد شاید به صدها ریپورت هم احتیاج باشد. پس هیچ چیز مشخص نیست.

برای بلاک کردن کانال تلگرامی که هیچ قانونی را نقص نکرده است و مدرکی برعلیه آن نداشته باشید زیاد زحمت نکشید. چون باید صدها نفر گزارش ثبت کنند تا تلگرام متوجه بشه و اون گروه یا کانال و بررسی کنه و در صورت تایید نقص مقررات آن را مسدود کند.

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
230 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی بیشتر رای
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
پیمایش به بالا