مخفی کردن شماره در تلگرام برای افراد غریبه {ناشناس بمان}

مخفی کردن شماره در تلگرام

چگونه شماره خود را در تلگرام مخفی کنیم، خبر خوب این هست که ما میتوانیم در تلگرام پیام بدیم که شماره نیفته و برای غریبه ها و حتی مخاطبین هم مخفی بماند. در این بخش تو دو حرکت ساده بهتون میگم که چیکار کنید که شماره خود را مخفی (به صورت unknown) کنید.

با این قابلیت که به شما آموزش میدهم برداشتن شماره به صورتی است که برای مخاطبین و افراد غریبه به صورت unknown هست و اصلا شمارتون دیده نمی‌شود. همچنین غریبه‌ها یا کسانی که شما مدنظر دارید هیچ وقت نمی‌توانند از طریق شماره تلفن شما را پیدا کنند. خب بریم به سراغ معرفی این قابلیت و در ادامه نحوه فعال کردن آن، با ما همراه باشید …

آموزش مخفی کردن شماره در تلگرام

برای مخفی کردن شماره در تلگرام وارد تنظیمات تلگرام شوید، سپس به بخش Privacy and Security (حریم خصوصی) بروید.

در چه صورت شماره در تلگرام دیده میشود

گزینه Phone Number (شماره تلفن) را لمس کنید.

مخفي كردن شماره در تلگرام آيفون

در این بخش برای پنهان کردن شماره خود از بخش Who can see my phone number با سه گزینه روبه‌رو می‌شوید.

Everybody (همه) = اگر این گزینه را انتخاب کنید تمام کاربران چه مخاطبین و چه غریبه‌ها در پروفایل شما شمارتون و می‌بینند

My Contacts (مخاطبین من) = مخاطبین من خب یعنی فقط کسایی که جز مخاطبین شما هستند قادر به مشاهده شمارتون هستند. دقت کنید که اگر شما جز مخاطب کسی باشی و اون تو لیست شما نباشد پس شمارتون براش نشان داده نمی‌شود.

Nobody (هیچکس) = خب اگه روی هیچکس بزارید یعنی تمام کاربران چه مخاطبان و چه غریبه‌ها نمی‌توانند شمارتون و مشاهده کنند.

نکته مهم در انتخاب Nobody اینه که یک بخش جدا هم باز میشه که میگه چه کسانی قادر هستند از طریق شماره پیداتون کنند! با انتخاب My Contacts کاری کنید که فقط کسانی که جز مخاطبین شما هستند قادر به یافتن شما از طریق شماره خواهند بود و افراد غریبه نمی‌توانند اکانت تلگرام شما را بر اساس شماره موبایل‌تان پیدا کنند.

چگونه در تلگرام پیام بدیم که شماره نیفته

بخش های Always Allow یک استثنا هست. یعنی فرض شما نمایش نامبر را روی هیچکس قرار دادید ولی می‌خواهیید مثلا فقط دوستتون و خواهرتون شمارتون و ببینند، اینجاست که با افزودن مخاطب مورد نظر به Always Allow اینکار امکانپذیر خواهد بود.

Never Allow هم برعکسش عمل میکند یعنی اگه شما 70 تا مخاطب دارید و میخوایید 4 نفرشون شمارتون و نبینند با افزودن به این بخش تحت هر شرایطی اون 4 نفر قادر به مشاهده شمارتون نیستند

مخفی کردن شماره به چه دردری می‌خوره ؟!

تلگرام معتقد است که همه کاربران حق دارند حریم خصوصی خود را آن‌طور که می‌خواهند سفارشی‌سازی کنند. به همین منظور برای محافظت بیشتر از حریم خصوصی کاربران در نسخه 5.11 به بعد تنظیمات حریم شخصی را گسترش داده است.

قبلا مخفی کردن حالت آنلاین در تلگرام و پنهان کردن عکس پروفایل افزوده شده بود و حالا شما می‌تواند شماره تلفن خود را برای افراد خاصی نمایش دهید یا برای همه پنهان کنید.

در دنیای مجازی لازم نیست جز افرادی خاص بقیه به مهمترین اطلاعات شما دسترسی داشته باشند، مثلا گروه‌های تلگرام می‌توانند تا دهها هزار عضو داشته باشند از این رو با فعالیت در این گفتگوها اگه خط شما قابل رویت باشد ممکن است حریم خصوصی شما به خطر بیفتد و باعث ایجاد مزاحمت شود.

با این تنظیمات که در ادامه بهتون یاد میدهم اطمینان حاصل کنید که کاربران و افرادی که تصادفی شماره شما را به عنوان مخاطب اضافه می‌کنند، نتوانند مشخصات شما را با آن شماره مطابقت دهند.

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
98 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی بیشتر رای
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
X
پیمایش به بالا