دلیل باز نشدن عکس و فیلم در روبیکا و روبینو

باز نشدن عکس و فیلم در روبیکا

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کاربران روبیکا رخ دهد این است که عکس و فیلم در محیط گفتگو و پروفایل یا بخش روبینو باز نمیشه و یا دیر بالا میاد، در این بخش به بررسی دلیل باز نشدن عکس و فیلم در این پیامرسان پرداخته و چند راهکار برای حل بالا نیامدن فایلهای مدیا به شما داده‌ که امیدواریم مشکل شما حل شود.

1- باز نشدن عکس و فیلم در روبیکا بخاطر سرعت اینترنت

شاید ندانید که یکی از مهمترین علت‌ها سرعت اینترنت شماست و ممکن است به قدری نباشد که بتواند محتوای صوتی و تصویری و دانلود کند.

بهترین سایت تست سرعت اینترنت

برای اینکه از سرعت اینترنت خود آگاه شوید وارد سایت Speedtest شده و یک تست سرعت از اینترنت خود بگیرید. اگر سرعت شما زیر 2 باشد یعنی اینترنت شما ضعیف است.

2- پر بودن حافظه کش روبیکا

اگر گوشی شما فضای کافی دارد پس ممکن است در اثر استفاده طولانی مدت از این پیامرسان حجم فایل‌های موقت شما زیاد شده باشد. توصیه می‌شود یک با حافظه کَش روبیکا را پاک کنید.

حافظه کش روبیکا کجاست

حافظه کش روبیکا کجاست؟ برای اینکه به این قسمت دسترسی داشته باشید به تنظیمات گوشی خودتون بروید و از لیست برنامه‌ها “روبیکا” را انتخاب کنید سپس وارد Storage شوید و Clear Cache را بزنید.

3- روبیکای خود را بروزرسانی کنید

اگر مدتی است که نسخه فعلی خود را آپدیت نکرده‌اید بهتر است همین الان اینکار را انجام دهید. با بروزرسانی روبیکا خیلی از مشکلات فعلی و آینده شما رفع خواهد شد. حتی اگر هم مشکلی ندارید همیشه برنامه‌های خود را بروزرسانی کنید.

پس ابتدا با رفتن به صفحه دانلود روبیکا نسخه جدید اونو نصب یا بروزرسانی کنید، سپس یک بار گوشی خود را ریستارت کنید.

4- هنگام استفاده از روبیکا وی پی ان خود را قطع کنید

در سالهای اخیر بخاطر فیلتر و تحریم شدن بسیاری از پلتفرم‌ها در ایران خیلیا وی پی ان و همیشه روشن میزارن، این کار باعث میشه که بعضی برنامه ها خوب نتوانند کار کنند. بهتر است هنگام استفاده از روبیکا یا برنامه‌های داخلی وی پی ان خود را خاموش کنید.

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات