جلوگیری از اضافه شدن ناخواسته کانال و گروه در تلگرام

مشکل باز شدن خودکار تلگرام

خیلی از کاربران تلگرام با مشکل اضافه شدن ناخواسته به کانال یا گروه‌ گله‌مند هستند و خب حق هم دارند چون هیچکس اد کردن بدون اجازه و دوست نداره و نمی‌خواد محیط پیامرسانش شلوغ بشه. اما مشکل دعوت بی اجازه سه راه حل داره و به شما آموزش می‌دهیم که چگونه از اضافه شدن ناخواسته و خودکار به اینجور کانالهای مزاحم جلوگیری کنید و از شرش خلاص بشید!

چرا خود به خود به کانال های مستهجن اد میشم؟

در تلگرام‌های غیررسمی به دلیل درامدزایی و رقابت برای جذب ممبر بیشتر خیلیا سعی دارن تا از طریق برنامه‌ها یا شماره‌های انبوه شما را در گفتگوی که می‌خواهند به اجبار عضو کنند. حالا این مسئله به چند صورت انجام میگیره که شایع‌ترین آن در نسخه‌های غیررسمی (مانند موبوگرام، طلایی، فارسی و این رنگی های مسخره) است. بعضی‌ها هم از طریق نوتیفیکیشن و برنامه‌های مخربی که رو گوشی نصب می‌کنید گرفته تا عدم توجه به حریم خصوصی تنظیمات تلگرام!

پس پیشنهاد میکنم تا اکانت شما مسدود و بن نشده تلگرام نصب کنید و سپس به ادامه آموزش توجه کنید …

قدم اول برای جلوگیری از اد شدن ناخواسته در کانال تلگرام

اولین قدم اینه که از طریق تنظیمات تلگرام خود (از طرق منوی همبرگری بالا) و به Settings (تنظیمات) مراجعه نمایید.

جلوگیری از اضافه شدن ناخواسته در کانال

گزینه Privacy and Security (حریم خصوصی و امنیت) را لمس نمایید

مشکل اضافه شدن کانال در تلگرام

و در قسمت Privacy گزینه‌ی Groups & Channels (گروه‌ها و کانال‌ها) را انتخاب کنید.

جلوگیری از اضافه شدن کانال در تلگرام فارسی

در اینجا میتوانید Nobody (هیچکس) را انتخاب کنید.

جلوگیری از اد شدن در گروه تلگرام

همچنین اگه دلتون میخواد مخاطبان شما بتوانند شمارو اد کنند می‌توانید My Contacts (مخاطبین من) را انتخاب کنید و سپس بر روی آیکون تایید بالای صفحه زده تا ذخیره شود. وقتی اینکار را انجام دادید فقط مخاطبین سیو شده در گوشیتان قادر هستند شما را اد کنند.

اما نهایتا اگر روی گزینه هیچکس بزارید باز هم می‌توانید تو همون قسمت اخر پایینتر گزینه Always Allow (همیشه اجازه داده شود) بعضی مخاطبین را هم استثناء کنید که اونا بتوانند شمارو اد کنند.

قدم دوم جلوگیری از اد شدن در گفتگوهای تبلیغاتی

مشکل باز شدن خودکار تلگرام در گوشی اندروید و جوین اتوماتیک برای اون دسته از کاربرانی رخ میدهد که حتما برنامه‌ای از بازار و مایکت و سایت‌ها نصب کردند که داره تبلیغ میفرسته!

مثلا برنامه‌های وقت اذان و قران و کتاب و شعر و بازی‌های ایرانی و اینجور چیزا … دقت کنید فقط برنامه‌هایی که جهانی نیستن مشخصه دیگه همین کتابا و اپ‌هایی که از بازار و اینور اونور نصب می‌کنید.

برید تو تنظیمات گوشی و بخش Notifications (هشدارها) تیک اپ‌هایی که نام بردم و بردار تا دیگه نتونه هی نوتیف بفرسته و شمارو اد کند.

نوتیفیکیشن گوشی

توجه داشته باشید که برنامه ایرانی باشد یعنی توسعه دهندگان آن هم ایرانی باشند و بدانید یک برنامه که از بازار دریافت کردید حتما ایرانی نیست.

شناسایی برنامه های ایرانی راحت است و با مراجعه به مایکت یا بازار میتوانید مشخصات و توسعه دهنده آن را مشاهده کنید.

قدم سوم جلوگیری از اضافه شدن کانال

سومین علتش اینه از تلگرام های غیررسمی مزخرف استفاده می‌کنید و اگر از ورژن‌های رسمی یا غیررسمی‌های بهتر مثل (پلاس‌مسنجر) استفاده کنید این اد شدن های اجباری برای شما اتفاق نخواهد افتاد.

همچنین این را بدونید هر چیز مزخرفی می‌بینی نصب نکن و فکر حریم خصوصیت باش! این روند ادامه پیدا کنه با مشکل Too many Communities مواجه می‌شوید و راهی ندارید جز دیلیت اکانت حساب!

البته بعضی غیررسمی‌ ها گزینه‌ای برای اینکار دارند که با پیام “یک درخواست عضویت مسدود شد” از این کار جلوگیری می‌کند.

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
10 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی بیشتر رای
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
پیمایش به بالا