پلیس فتا برای گزارش و شکایت از کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام

شکایت تلگرام به پلیس فتا

آیا می‌دانستید با قابلیت گفتگو یا چت آنلاین سایت پلیس فتا شما می‌توانید هرگونه جرم، کلاه برداری، محتوای غیراخلاقی و ناموسی و تخلف در گروه و کانال تلگرام، پیج اینستاگرام و فضای مجازی را گزارش دهید! بله درست شنیدید این امکان برای تمام ایرانیان هست که با پلیس فتا از طریق شماره تماس و بصورت آنلاین (غیرحضوری) اقدام به گزارش کنند.

فضای مجازی با همه‌ی مزیت‌هایی که دارد بعضی اوقات متاسفانه به ابزاری برای مواردی از قبیل کلاهبرداری، محتویات مستهجن، تشویش اذهان عمومی، سودجویی، فیشینگ، پخش ابزار مخرب تبدیل می‌شود که قربانیان زیادی در آن گرفتار شده‌اند.

برای چه جرم‌هایی میتوانیم شکایت کنیم؟

  • گزارش کلاهبرداری به پلیس فتا
  • کانال هایی که اقدام به انتشار و پخش کردن عکس های خصوصی شما کردند
  • هرگونه سواستفاده از شما و دیگران در شبکه‌های اجتماعی تلگرام، واتساپ یا اینستاگرام
  • صفحات و کانال‌های تگلرام و اینستاگرام به قصد کلاه‌برداری، خشونت آمیز، مستهجن و مخالف کشور ما
  • تهدید از طریق چت واتساپ یا پیامک
  • لینک‌های جعلی و فیشینگ و سرقت از کارت بانکی
  • تخلفات نرم افزار یا بازی
  • تهدید و ایجاد مزاحمت از طریق ایمیل
  • و هرگونه جرایم اینترنتی دیگر

اگر خدایی نکرده با هرگونه موارد بالا و شبیه آن مواجه شده‌اید برای نحوه گزارش به پلیس فتا، به ادامه آموزش توجه کنید. پلیس فتا جمهوری اسلامی ایران همیشه آماده و پیگیر مشکلات مردم است.

نحوه گزارش کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام به پلیس فتا

خب همانطور که قبلا اشاره کرده‌ام برای شکایت به پلیس فتا کافیه وارد لینک زیر شوید. این صفحه اصلی ثبت تخلفات سایبری است.

سایت ثبت تخلفات سایبری

حالا از قسمت بالا روی ثبت نام بزنید تا با این صفحه مواجه شوید. در اینجا به سربرگ ثبت نام بروید و باید مشخصات خود را بصورت دقیق پر کنید. تا ثبت نام نکنید نمی‌توانید از امکاناتی مثل گفتگوی آنلاین و … استفاده کنید. (اطلاعات جمع‌آوری شده در وب‌سایت پلیس فتا شامل اطلاعات شخصی، درخواست‌ها، نظرات و … کاملاً محرمانه بوده و افشاء نخواهد شد)

وقتی ثبت نام شما تکمیل شد، حالا وارد سایت شوید و در این صفحه باید به هربخشی که قصد دارد گزارش دهید مراجعه کنید. مثلا فقط قصد گفتگوی آنلاین دارید باید به بخش مربوط به آن بروید و برای تخلفات هم باید به بخش اون مراجعه کنید.

شما برای کانال و گروه هایی که غیرمجاز یا برعلیه شما هستند را میتوانید ریپورت کنید. برای اینکار به صفحه زیر بروید

چگونه یک کانال و گروه تلگرام را ریپورت، بلاک یا فیلتر کنیم؟

گزارش تخلف سایت های شرطبندی، قمار، مستهجن و کلاه برداری

در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا تهدید در وب‌سایت‌ها از طریق این گزینه تخلف یا جرم مشهود را به پلیس فتا گزارش نمایید. مثلا طراحی فیشینگ یک درگاه بانکی، فروش اقلام ممنوعه، کلاهبرداری در فروشگاه‌های اینترنتی، هک یا وجود حفره‌های امنیتی در وب سایت و …

گزارش پیامک و ایمیل های تهدید آمیز

در صورت دریافت هرگونه پیامک و ایمیل مشکوک، تهدید آمیز، جاسوسی، مخرب، بدافزاری و … از طریق این گزینه آن را به پلیس فتا گزارش نمایید.

گزارش ثبت تخلف بازی های رایانه ای

در صورت مشاهده هرگونه موارد مجرمانه، تخلف، نقص، باگ اپلیکیشن‌ها، بازی‌های آنلاین و آفلاین در گوشی‌های تلفن همراه، تلویزیون و تمام گجت‌های هوشمند آنها را از طریق این گزینه به پلیس فتا گزارش نمایید.

ربات یا کانال پلیس فتا در تلگرام، واتساپ و یا هرگونه شبکه اجتماعی خارجی برای پلیس فتا نیست و فقط و فقط از از طریق لینک زیر گزارش دهید.

آیا ثبت شکایت پلیس فتا بصورت انلاین امکان پذیر است؟

توجه داشته باشید ثبت گزارشات در این سامانه به منزله شکایت نبوده و بر اساس قانون جرایم رایانه ای و جهت احقاق حقوق خود می بایست نسبت به تنظیم شکایت و پیگیری آن، در دادسرای جرایم رایانه ای شهر محل سکونت خود مراجعه نمایید.

خواهشا از قسمت تماس با ما چیزی نفرستید ما فقط اطلاع رسانی کردیم و هیچ ربطی به پلیس فتا نداریم، فقط وارد سایت بالا شوید و گزارش خود را ثبت کنید. با یک ثبت نام ساده در فضای مجازی به طور کلی می‌توانید هرگونه تخلفی را گزارش کنید.

تلفن پلیس فتا = 096380

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
165 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی بیشتر رای
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
پیمایش به بالا