محل ذخیره فایل های دانلود شده تلگرام | پوشه تلگرام کجاست ؟!

پوشه تلگرام کجاست؟

اگر در محیط گروه ها و کانال ها یک ویدیو موزیک یا عکس و دریافت کنید به محل ذخیره فایل های تلگرام در پوشه ای میره که خیلیا مخصوصا گوشی‌های اندروید 11 و 12 و 13 پس از بروزرسانی اخیر دیگر آن را مشاهده نمی‌کنند. خب این یک مشکل نیست و ما به شما براحتی نشون میدیم که فایلهاتون کجاست.

چرا فایل های دانلود شده در تلگرام ذخیره نمیشه؟

نشان ندادن پوشه تلگرام در فایل های شخصی و تغییر مکان ذخیره فایلهای تلگرام به دلیل قوانین جدید گوگل پلی هست و ربطی به گوشی سامسونگ و شیائومی یا نسخه مورد استفاده شما ندارد. حذف پوشه به دستور خود گوگل بوده و چون ما به این قانون جدید عادت نداریم هرجور شده می‌خواهیم این پوشه را برگردانیم.

در این بخش ما سه نسخه پرطرفدار تلگرام اصلی، تلگرام ایکس و کامپیوتر را بررسی کردیم، در صورتی که نمی‌دانید گالری و فولدر شخصی این پیامرسان در اندروید کجاست یا قصد دارید به فایل‌های بارگیری شده دست یابید، با ما همراه باشید.

محل ذخیره فایل‌ های تلگرام اصلی اندروید

برای تلگرام اصلی اگر اندروید 10 یا پایینتر هستید که هیچی وگرنه اندروید 11 و 12 و 13 هستید، باید یک فایل منیجر دیگه نصب کنند که مثلا من از Solid explorer استفاده کردم. این برنامه و از لینک مستقیم یا لینک کمکی یا مایکت یا گوگل‌پلی دانلود کنید و روی گوشی نصب کنید.

حالا وارد فایل منیجر گوشی شوید و اونایی که Solid explorer نصب کردن هم واردش بشن و مسیر زیر و برن …

  • اول پوشه Android
  • دوم پوشه data (اگه تایید خواست GRANT و بزنید)
  • سوم پوشه org.telegram.messenger.web (معمولا اخرا هست پس برید پایین)
  • چهارم پوشه file
  • پنجم پوشه telegram

خب حالا می‌بینید که فولدر Audio موزیک ها، فولدر Documents فایل های دیگر، فولدر Images تصاویر و عکسها، فولدر Video فیلم ها ذخیره شده در اینجا قرار دارد.

محل ذخیره فایل‌های تلگرام گوشی

نکته: در اندروید 11 و بالاتر امکان مشاهده و خواندن اطلاعات پوشه Android/data رو به شما نخواهد داد و این خط‌مشی‌های خود اندروید است و حتما باید یک فایل منیجر نصب کنید. اگه نصب نکنید برید تو پشه data هیچی مشاهده نمی‌کنید.

مکان پوشه تلگرام ایکس

دقیقا مسیر تلگرام اصلی و برید ابتدا وارد File Manager گوشی همراه خود شوید و سپس پوشه Android و سپس Data را انتخاب کنید. در پوشه دیتا کلی پوشه با نام های طولانی مشاهده میکنید که کمی گیج کننده است، به دنبال پوشه Org.thunderdog.challegram بگردید (عکس زیر هست) و واردش شوید.

حالا اگر روی تلگرام ایکس شما هرچنتا اکانت باشد به همون تعداد پوشه X_account هست و اگر مثلا با اکانت یک دانلود کردید وارد X_account 1 شوید و مشاهده می‌کنید که کل فایل در اونجا هست.

شما می‌توانید تصاویر و فیلم هارو به جای دیگه منتقل کنید یا با زاپیا و شریت برای دوستان خود ارسال نمایید.

مکان پوشه تلگرام ایکس

همانطور که اشاره کردیم تغییر محل ذخیره فایل های تلگرام به دلیل قوانین جدید گوگل هست که از دسامبر 2021 برای تمام اپها الزامی خواهد شد. این تغییرات به طور عمده روی دسترسی محدود به حافظه گوشی (Scoped Storage) متمرکز هستن.

به دلیل این الزامات، telegram و دیگر اپها به اجبار باید مکان ذخیره فایل‌هاشون رو به پوشه android/data منتقل کنند. اما این تغییر فقط برای گوشی های با اندروید 11 به بالا الزامی هست و نیازی به اعمال اون در گوشی های با اندروید 10 به پایین نیست.

محل ذخیره فایل‌های تلگرام کامپیوتر

اگر بر روی رایانه شخصی خود این پیامرسان و نصب کردید و فایلی دریافت کردید و میخواهید محل ذخیره در تلگرام کامپیوتر خود را بیابید به راحتی می‌توانید با ورود به پوشه Download به دنبال پوشه Telegram Desktop بگردید که فایل های دانلود شده در اون قرار دارد.

محل ذخیره فایل های تلگرام کامپیوتر

تصویر مربوط به ویندوز 10 است و اگر دیگر نسخه‌ها را استفاده می‌کنید هم دو فولدر بالا که گفتم حتما وجود دارد که با کمی دقت می‌توانید براحتی محل ذخیره فایل ها را پیدا کنید.

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
48 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی بیشتر رای
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
X
پیمایش به بالا