خارج شدن از شادوبن اینستاگرام | رفع نشان ندادن هشتگ

شادوبن چیست “Shadowban” و چگونه از شدوبن خارج شویم، مدت زمان خارج شدن از شادوبن اینستاگرام چقدره و چه مدت طول میکشه این مشکل رفع بشه. اگه عکس ها به اکسپلور نمیره و هشتگ هاتون نمایش داده نمیشود بسیار خبر بدی هست.
نشان ندادن هشتگ و پست ها در اکسپلور میتونه بسیار به اعتبار پیج شما ضربه بزند . تا اخر این آموزش را بخوانید تا تست شادوبن ، درآمدن از شدوبن و مواردی که باید رعایت کنید را یاد بگیرید. امیدواریم هریچی زودتر از این محدودیت خلاص شوید.

خارج شدن از شادوبن

حتما تا به حال واژه شدوبن (محدودیت در سایه) را شنیدید و فکر میکنید که چرا اصلا اینستاگرام پیج شما را اینجوری کرده است. این پست را درسایت خود برای شما قرار داده ام تا به نگرانی های همه صاحبان پیج بپردازم و برای شما راهکاری برای جلوگیری از این کار فراهم کنم تا محدودیت شدوبن را حذف کنید! بنابراین اگر از وضعیت فعلی حساب خود نگران هستید و معتقد هستید که احتمالاً شدوبن شده است باید اول تست کنید … لطفا ادامه مطلب را بخوانید

اگر شما قربانی اینستاگرام Shadowban شدید و فالورهای پیجتون به دلیل نرفتن پستها به اکسپلور و نشان ندادن هشتگ، کم شده و دیگه لایک و ویو زیادی دریافت نمیکنید، سعی میکنیم که زودتر از این محدودیت نجاتتون بدیم.

شدوبن اینستاگرام چیست؟

قبل از وارد شدن به مسئله Shadowban در اینستاگرام، این را بخاطر بسپار که اینستاگرام از ژوئن سال 2016 الگوریتم های جدید جدیدی را اجرا کرده است و در نتیجه تعداد زیادی اکانت شاهد کاهش چشمگیر درگیری تا 50٪ یا بیشتر بوده اند! این بدان معناست که اگر لایکاتون کم شده یا فالورهاتون کاهش داشته، این بدان معنی نیست که شما حتما سایه شدید. چون اینستا خیلی به تولید محتوا تاکید کرده و اگه محتوای ضعیف بکار ببرید حتما بازخورد شما کم میشود.

روش خارج شدن از شادوبن

اینستاگرام و محدودیت سایه

اینستاگرام برای مجازات کردن حساب هایی که مطابق با شرایط آنها نیستند از شدوبن استفاده میکند اما در هیچ جا از سایت رسمی اشاره ای به این موضوع نشده ولی دلیلی نداره که وجود نداشته باشد. شادوبن حساب شما را عملاً نامرئی می کند و توانایی شما برای دستیابی به فالوورهای جدید را مهار می کند. به طور معمول پس از این جریمه، تصاویر شما دیگر در هشتگ هایی که استفاده کرده اید ظاهر نمی شوند که می تواند ضربه بزرگی به کسب و کار یا پیج شما وارد کند. پست های شما توسط دنبال کنندگان شما نشان داده میشود و مشکلی نیست، اما برای اونایی که شمارو دنبال نکردند اصلا نشون داده نمیشود.

چگونه بفهمیم شادوبن شده ایم

برای تأیید اینکه آیا پیج شما شدو شده است یا خیر ، به کسایی که جز فالورهای شما نیستند، پیدا کنید و از آنها بخواهید که بررسی کنند آیا تصاویر شما در هشتگ هایی که در آن پست استفاده کرده اید ظاهر می شود (اگر از هشتگ استفاده کرده اید، بخاطر داشته باشید از هشتگهایی استفاده کنید که میلیونها بار استفاده نشده باشد چون سخته اونا بتونن تصویر شمارو پیدا کنند، برای تست یک هشتگ منحصر به فرد بزارید و بگید به اونا که تست کنند.

اگر همه افرادی که شما را بررسی کرده اند اصلاً تصویر شما را نمی بینند، خب پیج شما شدوبن شده است متاسفانه! ( امانگران نباشید، ما می توانیم این مسئله را برطرف کنیم!) اگر برخی از افراد هنوز تصویر شما را می بینند، پس به احتمال زیاد شما باید شدو نشده باشید یا در حال خارج شدن از این ممنوعیت هستید.

چرا پیج من شادوبن شده است

همانطور که گفتیم اینستاگرام به صراحت این موضوع و بیان نکرده است که چه عواملی باعث تحریم سایه می شود یا حتی این ممنوعیت ها وجود دارند، اما به نظر ما، این محدودیت ها بر اساس اقداماتی که در پیج انجام دادی به شما اعمال شده است. هرچه “هرزنامه” شمابیشتر باشد، احتمال تحریم شما بیشتر خواهد بود. در اینجا ابتدا چند کار که ممکن است که باعث ایجاد Shadowban در اینستاگرام شود را بیان میکنیم و سپس برای خارج شدن از شادوبن نکاتی را به شما اموزش میدهیم:

استفاده از ربات و نرم افزار

شما از نرم افزاری استفاده می کنید که شرایط خدمات اینستاگرام را نقض می کند. این شامل رباتهایی است که برای شما فالور یا لایک جمع میکنند و اصلا نباید از اینها استفاده کنید. اگر از نرم افزاری استفاده می کنید که تصاویر را ارسال می کند برای شما (با برنامه هایی که در زمان ارسال پیام اعلان فشار به تلفن شما ارسال نمی شود اشتباه گرفته می شوید ) شما شرایط خدمات اینستاگرام را نقض می کنید.
برخی از این برنامه ها عبارتند مانند Grum ، Onlypult و Schedugram. و در آخر اینکه، اگر چندین حساب کاربری دارید ، ممکن است به دلیل مشترک بودن یک آدرس IP، روی حسابهای دیگر شما تأثیر بگذارد، موقتا از اون حسابها خارج بشید برای محکم کاری.

از محدودیت های اینستا فراتر رفتید

شما از محدودیت های روزانه و ساعتی اینستاگرام سوء استفاده می کنید. بله ، محدودیت هایی برای فعالیتهایی که می توانید هر روز در اینستاگرام انجام دهید وجود دارد. این شامل تعداد عکسهایی که لایک میکنید، میزان کامنتهایی که شما می گذارید و فالو و آنفالو بیش از حد. بسته به سن حساب شما، محدودیت های شما ممکن است متفاوت باشد اما در بیشتر موارد نباید بیش از 150 لایک، 60 نظر و 60 فالو/ آنفالو در هر ساعت داشته باشید.

محدودیت اینستاگرام

استفاده از هشتگ های شکسته و غیرمجاز

شما از هشتگ شکسته یا غیرمجاز استفاده می کنید. با داشتن میلیون ها کاربر در اینستاگرام، کنترل آنچه که همه به اشتراک می گذارند و نحوه طبقه بندی مطالب دشوار است. گاهی اوقات یک هشتگ به اندازه beautyblogger# می تواند با محتوای نامناسب مانند برهنگی، اسپم یا تصاویر غیرمجاز جز هشتگهای ممنوعه شود. وقتی این اتفاق می افتد و اینستاگرام توجه می کند، یا هشتگ را کاملاً حذف می کنند یا استفاده از آن را محدود می کنند. به نظر می رسد وقتی از یکی از این هشتگ ها روی عکس خود استفاده می کنید اینستا شما را جریمه کند. البته هشتگهای فارسی ممنوعه زیادی نیست ولی سعی کنید از برچسبهایی با محتوای جنسی و خشونت امیز خودداری کنید.

اسپم شدن توسط کاربران

یکی از دلیل دیگر اینه که حساب شما به طور مداوم اسپم می شود. گزارش دادن حساب سریعترین راه برای جلب توجه اینستاگرام و هشدار دادن به آنها در مورد حساب کاربری است که باعث نقض شرایط خدمات یا دستورالعمل های انجمن (اسپم ، نقض کپی رایت ، ارسال محتوای نامناسب و غیره) می شود.
اگر این اتفاق برای حساب شما بیفتد، ممکن است اینستاگرام آن را به طور کامل غیرفعال کند، یا ممکن است شدوبن شوید. خارج شدن از شادوبن در این مورد خیلی دشوار است.

روش تضمینی خروج از شادوبن

خارج شدن از شادوبن چگونه است؟

با توجه که فیسبوک اشاره ای به این محدودیت نداشته است ما مواردی که در ادامه میگیم بر اساس تجربه افرادی هست که این محدودیت برای آنها به وجود آمده است و با این کارها توانستند از ان خارج شوند.

1- تغییر پسورد و ممنوعیت استفاده از ربات

پسورد خود را تغییر دهید و استفاده از تمام ربات ها را متوقف کرده و دسترسی را از API خود لغو کنید.
حتما استفاده از ابزارهای خودکار و ربات ها را متوقف کنید. گوش دهید. هرچند این ابزارها باعث رشد سریع و صرفه جویی در وقت شما میشوند ولی اینستا اصلا خوشش نمیاد که از روشهای غیرانسانی برای ارتقای کسب و کار خود استفاده کنید.
نظر گذاشتن خودکار و لایک کردن خودکار واقعا این محیط را خراب میکند و کامنتهای پیج ها میشود محل اسپم پیجهای مختلف و پس از مدتی همه از این محیط زده میشوند. 1k فالور فعال بسیار بهتر از 10k فالور فیک هستند.
الان هم همه میفهمند کدوم پیج فیک زده و کدوم پیج فالوراش واقعیه پس هم پیش کاربران متقلب هستید و هم پیش اینستاگرام. پس از قطع دسترسی رباتها، باید بررسی کنید و ببینید که کدام یک از آنها هنوز به حساب اینستاگرام شما وصل هستند.
این کار را با ورود به سایت instagram.com از طریق مرورگر انجام دهید. با کلیک روی نماد ادمک در بالا سمت راست به پروفایل خود بروید، سپس بر روی “ویرایش نمایه” کلیک کنید. از اینجا روی “برنامه های مجاز” در سمت چپ کلیک کنید و دسترسی همه موارد موجود را با کلیک بر روی دکمه آبی “Revoke Access” لغو کنید.

از کجا بفهمیم شادوبن شدیم

2- بررسی هشتگهای اسپم و رگباری

کامل پستهای خود را بررسی کنید و هشتگ های اسپم را از مجموعه پست های قدیمی خود حذف کنید. تمام هشتگ هایی که استفاده می کنید را یکی یکی پشت سر بگذارید و مطمئن شوید که هیچ یک از آنها غیرمجاز نباشند. اگر هشتگ محدود شده باشد، به هیچ وجه چیزی مشاهده نخواهید کرد (تمام برچسب حذف شده است)، یا فقط یک صفحه از تصاویر را مشاهده خواهید کرد که به دنبال آن اخطاری وجود دارد که بهتون میگه برچسب به دلیل سوء استفاده مخفی شده است. در صورت مشاهده برچسب هایی که در این گروه قرار دارند.

پستهایی که رگباری توش هشتگ گذاشتین و ویرایش کنید و حداکثر 20 یا کمتر هشتگ باقی بزارید، هشتگهای بی ربط را پاک کنید. مثلا روی پست اسب هشتگ #پلنگ #گاو نزارید

3- استراحت چند روزه

برای خارج شدن از شادوبن به مدت دو سه روز استراحت کنید و به صورت دستی درگیر شوید و از محدودیت های اینستاگرام پیروی کنید. برخی از کاربران گزارش داده اند که این استراحت باعث می شود تا حساب شما مجدداً تنظیم شود و اینستا دیگه به شما گیر ندهد. بعد از دو یا چند روز می توانید دوباره فعالیت خود را کم کم شروع کنید.
به یاد داشته باشید که دیگه اون کارهای بالارو انجام ندید که ایندفعه ممکنه کلا پیجتون پاک بشه یا محدودیت شما دو سه برابر شود. اینستا هنگام شدوبن و بعدش تا یه مدت شمارو زیر نظر داره و با کوچکترین خطایی مجدد شمارو با محرومیت های سنگینتری نسبت به قبل مواجع میکند.

4- فکر ممبر خریدن و از سرتون بندازین بیرون

از هرگونه خرید ممبری خودداری کنید و از تمام دستورالعمل های این شبکه اجتماعی پیروی کنید. مثل ربات رفتار نکنید، مثلا هر روز یک ساعت پست نزارین و پراکنده اینکارو انجام بدید. اگه قبلا از ربات استفاده میکردید حالا برید مثلا پستهارو ویرایش کنید و مطالب و کم و زیاد کنید تا اینستا بفهمه شما انسان هستید
اگر قوانین تعیین شده توسط اینستاگرام را رعایت کنید، واقعاً دلیلی نداره شادوبن بشید. در مورد دستورالعمل های اینستا، می توانید به آنها در اینجا مراجعه کنید .

5- گزارش به اینستاگرام

آخرین مرحله اینه شما همه مواردی که باعث شده قوانین اینستا نقص بشه و برطرف کنید اول و سپس مشکل را در اینستاگرام گزارش دهید. هرچند با این حجم کاربر ارتباط با اینستاگرام و فیس بوک بسیار دشوار است اما اخرین راهکاره و چاره دیگه ای ندارید. به نمایه خود بروید، از منوی سه خط یا همبرگری بالا Settings را انتخاب کنیدسپس در اینجا به بخش کمک یا Help بروید و با ورود به Report a Problem با صفحه مشابه عکس زیر مواجه میشوید. به انگلیسی روان درخواست خود را بنویسید و اصلا از کلمه شادوبن استفاده نکنید

از این متن میتوانید استفاده کنید

Hi, my posts are not in Explorer, my hashtags have been deleted, please release my account, I follow all the rules

هر روز یبار یا هر یه روز در میون از این بخش درخواست خود را مطرح کنید و امیدوار باشید که اینستا پیام شمارو ببیند

چگونه از شادوبن خلاص شویم

6- پیج خود را موقتا از حالت بیزنسی خارج کنید

اگه چیج شما بیزنسی هست موقتا اونو شخیص کنید. این هم یه تیر تو تاریکیه دیگه ول اصلا عقلانی نیست اما بعضیا میگن با اینکار از شدوبن خارج شدند. چون اینستا روی صاحبان مشاغل سختگیری بیشتری میکنه و شاید با اینکار به شما کمتر گیر بدهد.

امیدواریم که این توضیحات به خارج شدن از شادوبن کمک کند. مواردی که در اینجا گفته شده از تجربیات افرادی که با این محدودیت مواجه شدند جمع آوری شده است و اگر شما راه جدیدی یا نظر و پیشنهادی دارید در قسمت نظرات بیان کنید تا کمکی بشه برای رهایی پیج ها از این محدودیتها، این نکات میتونه به شما کمک کنه در آینده دیگه با همچین ممنوعیت هایی مواجه نشید

7- ریست کردن پسورد از طریق مرورگر

این مورد و من خودم تست کردم و جواب گرفتم، از طریق مرورگر به سایت اینستا برید و از اونجا فراموش کردن رمز عبور بزنید تا لینک ریست پسورد برای شما ارسال شود، رمز جدید و از طریق همون مرورگر قرار دهید و وارد اکانت خود شوید. در اینجا حالا یک هشتگ و تست کنید و اگه دیدین کار میکنه به طور کلی اینستارو از گروشیتون پاک کنید و مجددا نصب کنید و وارد اکانت خود شوید.

در صورتی که جوابی نگرفتید با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید

منبع : https://alextooby.com/instagram-shadowban

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
X
پیمایش به بالا