حذف شدن پست در اینستاگرام بخاطر آهنگ | Post removed in your region

حذف شدن پست در اینستاگرام | Post removed in your region

حذف شدن پست در اینستاگرام بخاطر موزیک و قانون کپی رایت یکی از مشکلاتی هست که هر کاربری ممکن است برایش اتفاق بیفتد. ما اینجا بهتون یک ترفند خواهیم گفت که هر وقت پیام Post removed in your region براتون بیاد و ریلز شما پاک بشه، سریعا اونو برگردونید، بدون اینکه پست را حذف کنید.

برای رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام این روش و خودم ده‌ها بار تست کردم و جواب گرفتم و براتون گذاشتم.

اینستاگرام مانند دیگر اپلیکیشن‌های موجود در فضای مجازی قوانین خاص خود را دارد. یکی از این قوانین قانون کپی رایت است. اگر شما به هر دلیلی ویدیویی با موزیک خاصی را پست کردید و اینستاگرام آن را به عنوان عاملی برای نقض این قانون شناسایی کرد، پست به صورت خودکار حذف خواهد شد.

چرا پیام Instagerm Post removed in your region برام میاد؟

اکثر ماها روی ریل و پست هامون موزیک میزاریم ولی نباید هر اهنگی را استفاده کنیم. چون بعضی اهنگ ها قوانین حق نشر دارند و اونام اجازه پخش و استفاده از اثر خود را به دیگران نمی‌دهند. وقتی موزیکی که روی پست قرار دادید شامل قانون کپی رایت باشد، ریلز شما بعدی مدتی از دید مردم بعضی از کشورها پنهان شده و پیام پست شما حذف شد براتون نمایش داده میشود.

در این حالت پست برای شما همچنان پابرجا هست ولی دیگه لایک و بازدید نمیخوره، اما اصلا جای نگرانی نیست. شما با انجام روش اسون زیر هر وقت این اتفاق براتون افتاد، پست خود را برگردانید.

حل مشکل حذف شدن پست در اینستاگرام بخاطر آهنگ

طبق قانون‌ موزیک های دارای کپی رایت را نمی‌تونید بیشتر از 30 ثانیه توی پلتفرم اینستاگرام آپلود کنید مگر صاحب اثر اون باشید و یا اثبات کنید که از این پست قصد درآمد زایی ندارید.

حالا چجوری اثبات کنیم قصد درامد زایی نداریم؟ خیلی راحت تو قسمت نوتیفیکیشن ها روی پیام مورد نظر کلیک کنید تا یک صفحه براتون باز شود.

 1. ویدئو رو آپلود می‌کنی
 2. بلاک می‌شه
 3. روی پیام بلاک می‌زنی وارد یه صفحه می‌شی
 4. اسم موزیک رو که نوشته کپی می‌کنی
 5. تیک آبی رو می‌زنی
 6. توی کادر پایین پیست می‌کنی
 7. حالا appeal و بزن و تمام

اگه نفهمیدی آموزش تصویری زیر و ببین تا بهتر متوجه بشی. الان روی پیامی که گفته پست شما حذف شده کلیک کن

حل مشکل حذف شدن پست در اینستاگرام بخاطر آهنگ
post removed in your region some people can’t view your post because the original audiomay contain content ownedby someone else. you can appeal this decision.

حتما یک صفحه مثل زیر براتون باز میشه که میگه این ویدئو در کشورهای نامبرده بلاک شده است. دقت کنید نام موزیک و صاحب اثر نوشته شده که باید کپیش کنید. طبق عکس ببینید.

پاک شدن پست در اینستاگرام بخاطر آهنگ

وقتی کپی کردید بیایید پایینتر و روی Appeal بزنید.

حل مشکل video blocked در اینستاگرام

حالا اون نام و صاحب اثر که کپی کردید و در قسمت Electronic Signature جایگزاری کنید. تیک I agree و بزنید و سپس مجدد Appeal را بزنید.

رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام

خب اگه درست انجام بدید، از شما تشکر خواهد کرد (Thank you)

حل مشکل موزیک استوری اینستاگرام

حالا منتظر باشید تا نهایت 24 ساعت پست شما برگرده و با پیامی بهتون میگه که این اتفاق افتاده است. هر وقت با این مشکل مواجه شدید همینکارو انجام بدید تا ریلز شما بازیابی شود.

یکی از دلایل این امر آن است که اینستاگرام برای هنرمندان و سایر کاربران پلتفرم‌های خود، اهمیت ویژه‌ای قائل است و نمی‌خواهد که حق آنها ضایع شود. البته اینستاگرام درباره این موضوع گفته است که موزیک استوری‌ها و اجراهای زنده مشمول قوانین و حق کپی‌رایت نمی‌شوند.

البته که اینستاگرام با بعضی از خواننده ها و شرکتها قرارداد میبنده تا کاربرانش بتوانند بدون نیاز به داشتن کپی رایت، آهنگ خواننده هایی که در دست این شرکتهاست رو در این پلتفرمها به محتواشون اضافه کنند.

بهترین سایت ها برای دانلود موزیک بدون کپی رایت

یکی از دغدغه های اکثر کسایی که در اینستاگرام یا یوتیوب تولید محتوا می‌کنند کپی رایت خوردن آهنگ‌هایی که استفاده می‌کنن و در لیست زیر یکسری سایت براتون آماده کردم که موزیک های بدون کپی‌رایت براتون قرار میده که استفاده از اونها در اینستاگرام مانعی ندارد.

 • mixkit
 • Videvo
 • Pixabay
 • ccHound
 • Free Stock Music
 • Free Music Archive
 • Ben Sound
 • MusOpen

فقط کافیه نام اینارو سرچ کنید.

چگونه بفهمیم یک موزیک برای استفاده آزاد هست؟

چگونه بفهمیم یک موزیک برای استفاده آزاد هست؟

تشخیص کپی رایت موزیک ها با پخش کردن آن در سایت AHA Music امکانپذیر است. با استفاده از این سایت، میتونیم از کپی رایت داشتن یا نداشتن یه موزیک مطلع بشیم. در اکثر سایت های تشخیص کپی رایت موزیک باید اسم موزیک و خواننده رو بدونیم اما با این سایت فقط کافیه بخشی از موزیک رو زمزمه یا اون رو آپلود کنید

همچنین این سایت در صورت کپی رایت داشتن موزیک، نام اثر و خواننده (در صورت بی کلام بودن نام موزیسین) و همچنین لینک این موسیقی در پلتفرم های مختلف را نشان میدهد

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
16 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی بیشتر رای
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
X
پیمایش به بالا