تنظیم نبودن ساعت تلگرام | چگونه ساعت تلگرام را درست کنیم؟

چگونه ساعت تلگرام را درست کنیم

مشکل تنظیم نبودن ساعت در تلگرام چیست و چرا زمان ارسال و دریافت پیام ها بهم ریخته و جلوتر یا عقب‌تر هست؟ برای جواب تمام این سوالات و حل مشکل تنظیم نبودن ساعت تلگرام با ما همراه باشید.

اگر به طور مثال ساعت 14 پیام دادید ولی در تلگرام ساعت 15 درج میشود حتما گوشی شما به نحوی با ساعت فعلی منطقه ی زمانی شما ناهماهنگ است. همچنین ممکن است این مشکل بخاطر جلوکشیدن ساعت‌های تابستانی در اولین روز عید باشد.

حل مشکل تنظیم نبودن ساعت تلگرام

برای حل این مشکل به تنظیمات گوشی خود بروید و به دنبال گزینه General Management بگردید و وارد اون شوید. حالا باید به بخش Date and time (تاریخ و ساعت) بروید.

خب در اینجا باید یا روی حالت Automatic (خودکار) بزارید و یا اینکه مثل عکس زیر منطقه زمانی و روی تهران قرار دهید.

اگر نتوانستید اتوماتیک این کار را کنید از طریق اینترنت یا دیگران ساعت دقیق را به صورت دستی تنظیم کنید تا مشکل تلگرامتون حل شود چون نود و نه درصد مشکل ساعت تلگرام بخاطر همین تنظیم نبودن ساعت است.

اگر با کار بالا نتوانستید جواب بگیرید و گوشی شما دو سیم کارت هست یک بار اینترنت اپراتور همراه خود را تغییر بدید شاید مشکل حل شد.

توجه داشته باشید که علت تنظیم نبودن ساعت تلگرام ممکنه بخاطر بعضی از برنامه های عبور از تحریم هم ممکن است با تونل کردن کل گوشی ساعت تلفن شما را مختل کند، همچنین اگر در حالت 24 ساعت نیست به ق.ظ و ب.ظ هم توجه داشته باشید.

آپدیت 1 فروردین 1402

در حالیکه با تصویب مجلس شورای اسلامی، قانون تغییر ساعت رسمی کشور از امسال لغو شد، اما ساعت برخی سیستم‌های کامپیوتری و گوشی‌های تلفن همراه راس ساعت 12 یکم فروردین همزمان با تغییر ساعت در سالهای گذشته، به صورت خودکار یکساعت به جلو کشیده شد.

گفته می‌شود علت این مسئله تنظیم بودن سرورهای جهانی با تغییر ساعت در ابتدای سال در ایران است که در حال حاضر تنظیمات این سرورها در حال تغییر است و ساعت‌ گجت‌ها و گوشی‌های موبایل به حالت عادی برخواهد گشت.

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
37 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
پیمایش به بالا