چرا واتساپ وصل نمیشه | علت وصل نشدن واتساپ و حل آن در 4 مرحله

چرا واتساپ وصل نمیشه

بعضی اوقات ما برای استفاده از پیامرسان واتساپ با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنیم، یکی از این مشکلات وصل نشدن واتساپ هست که توی اندروید و ایفون ممکن است گریبان شمارو گرفته باشد. ما در این بخش بدون هیچ گونه حرف اضافی بهتون در چند قدم ساده می‌گیم که چرا واتساپ وصل نمیشه یا عکس و فیلم دانلود نمی‌کنه و چگونه این مشکل و حل کنیم.

اول اموزش و انجام بدید، اگه نشد پشتیبانی ما براتون حل میکنه، پس نگران نباشید. خب بریم سراغش …

چرا واتساپ وصل نمیشه ؟

ببینید دوستان این روزها و با این شرایط اینترنت کشور خب طبیعی هست بعضی‌هاتون این مشکل و داشته باشید ولی علاوه بر شبکه و نت شما یکسری عوامل دیگه هم هست که باعث میشه واتس اپ نتونه به اینترنت وصل بشه و خب پیامی هم رد و بدل نخواهد شد.

به ترتیب این موارد و چک کنید و چیزی و از قلم نندازید و در نهایت موفق خواهید شد که این مشکل و حل کنید.

1- مهمترین کار اینه که واتس اپ خودتون و بروزرسانی کنید

شاید ندانید که خیلی از مشکلات واتساپ با همین بروزرسانی رفع خواهد شد. پس اگه خیلی وقته که اپدیتش نکردید همین الان برید تو گوگل پلی و روی Update بزنید تا نسخه اخر روی گوشی شما نصب شود. با اینکار گفتگوهای شما حذف نخواهد شد، پس نیاز نیست نگران باشید. اینکارو کردی؟ خب بریم قدم بعدی …

بروزرسانی واتساپ

خیلی مهم است که همیشه از نسخه بروز این پیامرسان استفاده کنید. اگر هم از نسخه‌های غیررسمی دیگر مثل واتساپ جی بی استفاده می‌کنید هم بروزش کنید یا موقتا بیایید از نسخه اصلی استفاده کنید.

2- وصل نشدن واتساپ بخاطر تنظیم نبودن تاریخ و ساعت گوشی

اگر از اون دسته از افرادی هستید که به تاریخ میلادی گوشی خود اهمییت نمیدید، از این به بعد باید بدانید که تنظیم بودن ساعت و تاریخ گوشی شما خیلی مهم است و اگه دقیقا ساعت و تاریخ مطابق منطقه زمانی شما نباشد، امکان استفاده درست از این پیامرسان را نخواهید داشت. به منظور بررسی آن وارد بخش Data And Time گوشی شوید و چک کنید تاریخ و زمان تقیق باشد.

مشکل تاریخ واتس اپ

توجه کنید تاریخ به میلادی هست و با هجری شمسی اشتباه نگیرید. توصیه می‌کنم Automatic data and time “تاریخ و زمان خودکار” و فعال کنید تا خودکار از طریق شبکه و اینترنت همگامسازی برای شما انجام شود.

3- پاک کردن کش و راه اندازی مجدد گوشی

اگر مدتی طولانی از واتساپ استفاده کنید، کم کم حافضه کش گوشی شما زیاد خواهد شد. رای بررسی از طریق تنظیمات گوشی به لیست برنامه‌ها بروید و سپس واتساپ و انتخاب کنید. پس از آن باید به دنبال Storage یا ذخیره سازی بگردید و واردش بشید. اینجا دو گزینه کش و دیتا هست که شما باید Clear Cache و بزنید.

واتساپ عکس دانلود نمیکنه

حواستون باشه اگه Clear Date و بزنید همه چیز پاک خواهد شد و اگه بکاپ دارید این گزینه و بزنید تا مجدد از اول وارد حساب خود شوید. اگه بکاپ ندارید به هیچ وجه این گزینه و نزنید

4- بررسی اتصال به اینترنت و تعویض پروکسی و …

همانطور که میدانید این پیامرسان در کشور ما فیلتر هست و خب خیلی از ای پی ها هم از کار افتاده یا کند شده اند. پس شما اگر به یک پروکسی یا … کند متصل باشید، روی عملکرد واتساپ تاثیر میزارد و نمیتواند به درستی عمل کرده و به نت جهانی وصل شود.

پس انتخاب یک برنامه عبور از تحریم مناسب میتواند این مشکل و رفع کند. با جستجو در بین اقوام و دوستان می‌توانید یک برنامه خوب برای خودتون داشته باشید.

اگر همچنان مشکل دارید می‌توانید به پشتیبانی ما پیام دهید تا بصورت اختصاصی مشکل شمارو حل کنیم.

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی بیشتر رای
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
X
پیمایش به بالا