تلگرام بتا چیست؟ Telegram Beta {آخرین نسخه}

تلگرام بتا چیست؟ Telegram Beta

نسخه تلگرام بتا چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ در این بخش بهتون توضیح میدیم Telegram Beta چیست و با نصب و دانلود تلگرام بتا روی گوشی اندروید و کامپیوتر خود به چه امکاناتی دست خواهید. تفاوت میان این دو ورژن چیست؟

بتا نسخه اولیه‌ یک برنامه است که قبل ورژن نهایی ریلیز میشود. روند توسعه‌ نرم‌افزار هر چه بیشتر جلو بره نشان‌ دهنده‌ کاملتر و پایدارتر شدن اون است. این کار بستگی به سیاست‌ های توسعه‌ دهندگان دارد و بعضی شرکت ها ممکنه نسخه‌ اولیه هم منتشر نکنند و مستقیم نسخه‌ رسمی رو منتشر کنند که تلگرام و تلگرام ایکس نسخه بتا ارائه میدهند.

در واقع آخرین نسخه هر تلگرام یک ورژن بتا دارد که قبل انتشار نسخه اصلی میان کاربران میاد و اونا نصبش میکنن و باگ‌ها و خطاهای اونو شناسایی و گزارش می‌کنند تا در ورژن نهایی دیگه نرم افزار باگ نداشته باشد.

نصب نسخه بتا برنامه های اندروید

با توجه به توضیحات داده شده حالا عده‌ای دوست دارند که سریعا نسخه‌ی بتا و دانلود و از قابلیت‌های جدید بهره‌مند شوند. البته همانطور که گفتیم ممکن است این نسخه باگ و خطا داشته باشد.

آخرین نسخه تلگرام بتا

برای دانلود نسخه اندروید وارد کانال Telegram Beta شوید و با دانلود مستقیم از درون کانال نسخه بتا و نصب کنید.

دانلود تلگرام بتا برای کامپیوتر

در ویندوز دیگه نیاز به نصب نسخه جدا نیستید و فقط کافیه اگر مایل به دریافت این ورژن هستید در تلگرام ویندوزتون به Settings و سپس Advanced شوید. بیایین پایین و تیک گزینه Install beta versions را بزنید تا از این به بعد اگر این ورژن در دسترس قرار گرفت بصورت خودکار برای شما دانلود و نصب شود.

دانلود تلگرام بتا برای کامپیوتر

فرق تلگرام اصلی با بتا چیست

Beta همان نسخه رسمی میباشد که توسط توسعه دهندگان این کمپانی ساخته شده است و برای تست کردن آپدیت ها قبل ارائه نسخه نهایی ارائه میشود. هیچ فرقی بین ورژن اصل و بتا نیست و زیاد در پی این نسخه نباشید چون خود شرکت قبل ارائه آپدیت جدید نسخه beta را منتشر میکند که باگ ها را شناسایی و برطرف کند.

با یک مثال به شما توضیح خوهیم داد که ورژن بتا چی هست، فرض کنید یک قابلیت مثل پروکسی تلگرام به آن اضافه شده است و شرکت برای اینکه بفهمه این قابلیت به خوبی کار میکنه یا نه و چه مشکلاتی داره اونو در بتا ارائه میده و کاربران محدودی اونو نصب میکنند و در گوشی های مختلف با اپراتورهای مختلف اگه باگی داشته باشد رفع شده و در نسخه نهایی دیگه مشکلی وجود نخواهد داشت

guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات