چرا باید تلگرام اصلی استفاده کنیم؟

چرا باید تلگرام اصلی استفاده کنیم؟

این روزها در پی قطعی های زیاد و مشکلات خسته کننده ای که اپ های غیررسمی تلگرام دارند توصیه میشود از تلگرام اصلی استفاده کنید. چرا باید تلگرام اصلی استفاده کنیم؟ در این مطلب به شما میگوییم که به این دلایل نسخه اصلی این پیام رسان نصب کنید و اینکه چرا از تلگرام طلایی و هاتگرام و … استفاده نکنیم.

مواردی که در ادامه گفته میشود یک مطلب کلی از همه غیررسمی ها است و مربوط به برنامه خاصی نمی باشد و قصد تهمت زدن هم نداریم.

1- امنیت

مهمترین عاملی که باعث شد این پیامرسان در جهان معروف شود امنیت بالای آن است که به هیچ وجه حریم خصوصی شما در این پیامرسان افشا نمیشود الا که خودتان باعث شوید. اما زمانی که شما به بهانه فوروارد پیشرفته و پروفایل چکر و ضدفیلتر بودن یک اپ غیر رسمی را نصب میکنید امنیت تلگرام شما تضمینی نیست و این فاکتور را از دست میدهید. هرگز با اپ های غیررسمی تلگرام رمزهای بانکی و اطلاعات شخصی خود را رد و بدل نکنید.

2- احترام به کاربران

در نسخه اصل شما هیچ تبلیغی دریافت نمیکنید و به اجبار وارد کانالی نمیشوید، اما در غیررسمی های ایرانی روسی و ازبکستانی متاسفانه تبلیغات و عضو شدن بدون اجازه در کانال ها را مشاهده میکنیم که این یعنی به علایق شما احترام نمیگذارند.

3- مشکلات و باگ ها

در نسخه اصل هیچ باگی مشاهده نمیکنید و اگر هم مشکلی باشد سریع برطرف میشود ولی در غیرسمی ها با مشکلات قطع و وصل، عضو نشدن در کانال و گروه ها و … مواجه میشوید. این مشکلات اصلا در نسخه های توصیه شده پاول دورف دیده نمیشود.

4- مسدود بودن دسترسی به کانال ها

به عنوان مثال در تلگرام طلایی بسیاری از کانال ها مسدود میباشد و این همانند اینترنت کشور ما نوعی فیلترینگ پیشرفته است که محتوای مجرمانه را مسدود میکند. جالب اینجاست محتوایی که توسط این اپ ها بدون در نظر گرفتن علاقه کاربران مسدود شد اصلا غیراخلاقی نیستند و کانال های اجتماعی، طنز و خبری هستند که جز دو سه مورد بقیه به هیچ وجه قابل توجیه نیست و یک بی احترامی به کاربران است.

5- ضبط صدا و تصاویر شخصی شما

در گوگل پلی تعداد بسیاری از این اپ های غیررسمی وجود دارد که مطمن باشید بعضی از آن ها بدون اجازه از شما عکس برداری میکنند و یا اطلاعات شما را میدزدند ولی نسخه اصلی این خبرها نیست زیرا در صورت تخلف شرکت باید جوابگو باشد و اعتبار آن از بین میرود. ولی در غیررسمی ها سازنده ان بی نام و نشان است و اعتباری ندارد.

چرا از تلگرام طلایی استفاده نکنیم

اگر مسائل بالا برای شما اهمیت دارد به شما توصیه میکنیم همین الان تلگرام اصلی یا تلگرام ایکس را دریافت کنید (توصیه میشود از منابع معتبر مثل گوگل پلی و اپ استور) و تمام نسخه های دیگه را از گوشی خود پاک کنید. استفاده از برنامه های عبور تحریم هم فقط معروف ها را از گوگل پلی دریافت کنید و شدیدا توصیه میکنم از نصب هرگونه فایلی در محیط گروهها و کانال ها خودداری کنید.

آخرین بروزرسانی در 3 فروردین 1401
اشتراک در
اطلاع از
guest
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
3 نظر
جدیدترین
قدیمی بیشتر رای
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
نسترن

سلام
ببخشید دو تا سوال دارم
1- آیا در تم تم و موبو گرام هم امکان بازگرداندن چتها وجود دارد
2- آیا وقتی در تلگرام اصل دلت اکانت کنیم موبوگرام و تم تم هم دلت اکانت میشوند میشود
با تشکر

امیرجواد

چون برای من نصب نمی شود