آپدیت جدید تلگرام چه امکانات و ویژگی هایی دارد؟

آپدیت جدید تلگرام

قابلیت جدید تلگرام چیست؟ آپدیت جدید تلگرام همواره با ویژگی های گوناگون سعی در ارائه نسخه کامل و بی نقصی است که هر چند ماه یک قابلیت جذاب و کاربردی به آن اضافه میشود. امکانات جدید تلگرام همیشه کاربران این پیامرسان را شگفت زده میکند. آپدیت نسخه اصلی با امکانات جدید مثل مخفی کردن عکس پروفایل برای دیگران، سرچ داخل تنظیمات تلگرام، حذف پیام های قدیمی، بازگشت اموجی های بزرگ، استیکر متحرک و جدا شدن قسمت استیکر از ایموجی ها باشید. با دانلود تلگرام اصلی از امکانات آن لذت ببرید.

آپدیت جدید تلگرام چه ویژگی دارد؟ امکانات آپدیت جدید تلگرام چیست؟

قابلیت جدید تلگرام حذف پیام به صورت دو طرفه

حذف پیام‌ها بصورت دوطرفه بدون محدودیت زمانی (پیش از این تا ۴۸ ساعت امکان حذف پیام ها بصورت دوطرفه در چت های خصوصی بود)
حالا حتی می‌توانید پیام‌های قدیمی‌تان را در گفتگو های شخصی بصورت دوطرفه پاک کنید
و یا حتی تاریخچه کل گفتگوی‌تان را بصورت دوطرفه حذف کنید!..
یا کل گفتگو را دوطرفه ببندید

قابلیت بایگانی گفتگو‌ها در تلگرام

پاول دورف، مدیر تلگرام در پاسخ به درخواست یکی از کاربران توییتر از ارائه قابلیت بایگانی گفتگوها خبر داده بود. این ویژگی به کاربر اجازه می دهد به جای حذف گفتگوهای قبلی آنها را به صورت یکپارچه در بخش بایگانی ذخیره کند. هدف از اینکار کاهش تعداد گفتگوهای غیرضروری بدون نیاز به حذف آنهاست.

هر وقت در یک گفتگویی که جز بایگانی هست پیامی بفرستید یا شما را ریپلای کنند اون گفتگو به لیست اصلی برمیگردد که دوباره میتوانید اونو به بایگانی بفرستید.

مشاهده آنلاین بودن در تلگرام

در لیست مکالمات تلگرام نسخه 5.6 به بعد در کنار تصویر افرادی که آنلاین هستند، یک دایره کوچک سبز نمایش داده می‌شود و شاید نگران این موضوع باشید که آنلاین بودن شما همیشه مشخص باشد در صورتی که این طور نیست. اگر شما در تنظیمات، آخرین بازدید را پنهان کرده باشید، کسی این دایره سبز آنلاین‌بودن شما را نمی‌بیند مگر اینکه؛آن شخصی که با او یک گفتگوی خصوصی داشتید از مخاطبین شما باشد و آخرین بازدید برای او بسته نباشد. شما در گفتگوی خصوصی با وی یا در یک گروه مشترک با وی، شروع به تایپ کنید یا پیامی بفرستید. با خوانده‌شدن پیام ارسالی آن شخص نیز آنلاین بودن شما مشخص می‌شود.

ویژگی جدید تلگرام چیست

قابلیت اد کردن افراد نزدیک در آپدیت جدید تلگرام

این قابلیت از نظر فنی و هدفی که تلگرام از پیاده کردنش داشته، امکان اضافه کردن سریعتر دوستاتون هست. یعنی بتونین با ادمی که تازه اشنا شدین، بدون نیاز به رد و بدل کردن شماره موبایل یا ایدی، سریعتر و به راحتی همدیگه رو در تلگرام ادد کنین. این قابلیت از نوار کناری تلگرام از بخش Contacts و گزینه Add People Nearby در دسترس خواهد بودف برای آشنایی بیشتر یافتن افراد نزدیک در تلگرام People nearby را مشاهده کنید

اد کردن افراد نزدیک

تغییر ‏مالکیت گروه یا کانال در آپدیت جدید تلگرام

این قابلیت برای وقتی که صرفا می‌خواهید از اختیارات خود به عنوان سازنده گروه یا کانال دست بردارید یا زمانی که بخواهید دلت اکانت کنید و یا به هر دلیل دیگر، کانال یا گروه خود را به فرد دیگری واگذار کنید، مناسب است. برای انجام این کار، فردی که می‌خواهید گروه یا کانال را به او واگذار کنید را مدیر گروه یا کانال خود کنید، با فعال‌کردن تمام دسترسی‌ها گزینه انتقال مالکیت ظاهر خواهد شد، حالا شما می‌توانید از این گزینه برای انتقال مالکیت گروه یا کانال خود به فرد جایگزین اقدام کنید.

شرایط انتقال مالکیت اینه که تایید دومرحله ای‌ را طی ۷ روز اخیر فعال کرده باشید و حداقل طی ۲۴ ساعت اخیر تلگرام روی دستگاه فعلی فعال کرده باشید.

بخش بایگانی در بالای لیست گفتگوها

بخش بایگانی در بالای لیست گفتگوها در آپدیت جدید تلگرام

در نسخه جدید بجای حذف یک گفتگو، برای استفاده بعدی میتوانید آن‌ را بایگانی کنید. برای پنهان کردن یک چت گروه یا کانال به بخش بایگانی آن‌ را بسمت چپ بکشید و برای آشکار کردن بخش بایگانی انگشت خود را در صفحه بسمت پایین بکشید تا در بالای صفحه ظاهر شود.

برای خارج کردن یک گفتگو از بایگانی، بخش بایگانی را باز کرده و گفتگوی موردنظر را به سمت چپ بکشید، گفتگوها با اعلان فعال پس از دریافت پیام و اعلان جدید بطور خودکار از بخش بایگانی خارج می‌شوند.
در صورت غیرفعال بودن اعلان گفتگوی بایگانی شده ،پس از دریافت پیام جدید در همان بخش بایگانی باقی خواهد ماند.
چند گفتگو را تیک بزنید، بکمک علامت بایگانی در نوار بالا، همزمان آنها را بایگانی کنید

اد کردن بدون شماره در تلگرام

اضافه کردن کاربر به مخاطبین بدون شماره تلفن

یک قابلیت بسیار جذاب که در ورژن جدید افزوده شده است اضافه کردن کاربران به مخاطبین بدون اینکه شماره انها را داشته باشید. از این به بعد هرکسی به شما پیام بدهد خواهید توانست آن را در لیست مخاطبین خود اد کنید. توجه داشته باشید اگه در بخش قابلیت نمایش شماره تلفن گزینه فقط مخاطبین را انتخاب کرده باشید حالا این اشخاص اد شده هم میتوانند شماره شما را مشاهده نمایند که البته در بخش استثناها قابل مخفی کردن میباشد

کنترل کنید که آیا پیام‌هایتان پس از باز ارسال به حساب کاربریتان لینک شوند یا خیر

تعیین اینکه پیام شما در صورت فوروارد دریافت‌ کننده بعدی پیام با زدن روی نام‌ فورواردی شما بالای پیام قادر به باز کردن صفحه چت شما برای آغاز گفتگو باشد یا خیر برای فعال کردن این قابلیت وارد تنظیمات تلگرام، حریم‌خصوصی و امنیت سپس به پیام‌های هدایت‌ شده بروید که در این بخش سه گزینه وجود دارد

گزینه همه Everybody که در حالت عادی تمام کاربران قادر به باز کردن چت شما بکمک نام فوروادی شما بالای پیام‌تان هستند.

گزینه مخاطبین‌من My Contacts فقط مخاطبین ذخیره در تلگرام این دسترسی را دارند.

گزینه هیچ‌کس Nobody برای زمانی که هیچ‌کس نتواند بکمک نام فوروادی شما بالای پیام‌تان(پیوند به حساب‌کاربری شما) چت شما را باز کند گزینه ☆هیچ‌کس☆ را انتخاب کنید

از پایین همین بخش نیز می‌توانید فارغ از تنظیمات بالا، افرادی را استثنا کنید که این دسترسی را داشته یا نداشته باشند.

مجوزهای سراسری برای گروه‌ها

تمامی اعضای گروه خود را از ارسال محتوای خاصی محدود کنید.(ارسال لینک، رسانه، نظرسنجی تلگرام و استیکر و گیف..) از بین کاربران می‌توانید استثنا تعیین کنید

ایجاد تغییرات در بخش ویرایش ظاهر تلگرام

ویرایش حرفه ای رنگ های و ظاهر این پیامرسان به همراه تنوع در رنگ ها و امکانات زیاد که البته هرچند وقت یکبار هم به امکانات آن افزوده میشود

امکان برگرداندن گفتگو‌ها و تاریخچه گفتگوی در حال پاک شدن

حداکثر تا ۵ ثانیه پس از حذف گفتگوی موردنظر فرصت خواهید داشت بازگردانی را بزنید و از حذف کامل جلوگیری نمایید. این مورد برای زمانیه که به اشتباه داشتید یک گفتگو را پاک میکردید. اگر از 5 ثانیه بیشتر بشه دیگه قابل بازیابی نیست.

ویژگی های جدید تلگرام

حالت نمایش دو خطی و سه خطی گفتگوها

در آپدیت جدید تلگرام مشاهده جزئیات بیشتر یا کمتری از یک کانال در فهرست گفتگوها امکان پذیر است، برای اینکار وارد تنظیمات تلگرام و تنظیمات گفتگو و سپس ظاهر فهرست گفتگوها را به حالت دوخطی یا سه خطی تنظیم نمایید.

جستجو میان پیامهای خود با دوستتان یا شخص خاص در یک گروه

برای انجام این کار وارد گروه شده از بالا علامت سه‌ نقطه سپس گزینه جستجو را انتخاب کنید، در گوشه پایین روی نماد آدمک بزنید
نوار بالایی از لیست کاربران را بسمت پایین بکشید تا کاربر موردنظر را یافته روی اسم کاربر موردنظر بزنید، حالا بکمک فلشهای پایین بین پیامها آن‌ کاربر یک‌ به‌ یک جابجا و جستجو کنید.
همچنین می‌توانید بجای انتخاب اسم کاربر از نوار بالایی لیست کاربران، اسم یا آیدی شخص را تایپ کنید تا سریعتر آن‌را پیدا کنید.

پس از جستجو و انتخاب کاربر موردنظر میتوانید کلمه‌ی خاصی را در ادامه تایپ و جستجو کنید تا بر این اساس، پیام‌های شامل آن کلمه‌ی خاص را پیدا کنید.

اضاف شدن استیکرهای متحرک در تلگرام

در نسخه 5.9 بالاخره انیمیشن های متحرک اضافه شده است، این انیمیشن های متحرک بسیار جذاب است و به جرات میتوان گفت بخاطرش میلیون ها نفر به کاربران تلگرام اضافه میشود.

محدودیت برای کاربران ایرانی

محدودیت برای کاربران ایرانی

تلگرام پس از آزاد کردن گروههای عمومی برای کاربران ایرانی باز هم یک محدودیت برای ما ایجاد کرد که اگر پس از ورود به یک گروه عمومی خارجی با متن محدودیت مواجه شدید تعجب نکنید. به دلیلِ اسپم زیاد از طرف کاربران ایرانی، تلگرام به کاربران ایرانی فقط اجازه عضو شدن در گروه‌های عمومی خارجی را می‌دهد، یعنی اگر سازنده گروه عمومی با شماره غیرایرانی باشد شما فقط می‌توانید پیامهای آن گروه را ببینید و نمیتوانید در گروه پیام بفرستید.

اشتراک در
اطلاع از
نام باید حداقل 3 حرفی باشد
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
پیمایش به بالا