آموزش پس گرفتن اکانت هک شده تلگرام

پس گرفتن اکانت هک شده تلگرام

هک شدن در دنیای اینترنت اتفاقی است که ممکنه برای هرکاربری پیش بیاد و باید سعی کنید این اتفاق تکرار نشود. انسان باید خود را برای هر تهدیدی آماده کند، راههای مختلفی برای ایمن کردن حساب خود دارید و افرادی که این نکات ایمنی را رعایت نمیکنند در دام افراد سودجو قرار میگیرند.

اگر دیدید شخصی وارد اکانت شده تا ۲۴ ساعت فرصت دارید روش زیر را انجام دهید و حساب خود را ایمن کنید. معمولا وقتی شخص به حساب شما وارد بشه یک پیام از طرف شرکت تلگرام برای شما ارسال میشود.

روش پس گرفتن اکانت هک شده تلگرام چگونه است

ابتدا آیکن More را از منوی بالا تلگرام انتخاب و از منوی باز شده گزینه Setting را برگزینید و در مرحله بعد Privacy and Security را انتخاب کنید. این بخش امنیت تلگرام است و باید نشست های فعال یا همون Active Sessions را از پنجره Security انتخاب کنید.

در اینجا شما  در قسمت Current Session نام دستگاه فعلی را مشاهده میکیند که با انتخاب گزینه Terminate All Other Sessions تمامی دستگاه های دیگر متصل به شماره شما که در حال حاضر در این اکانت حضور دارند اتصالشان از بین خواهد رفت.

همچنین از قسمت Active Session لیست دستگاه های متصل به شماره را مشاهده کنید و در صورتی که دستگاهی برای شما ناشناس بود با انتخاب آن و پس از Ok کردن پیغام تایید آنرا از لیست اتصال ها حذف کنید.

حالا یک روز گذشت و شخص هکر شمارو از حسابتون انداخته بیرون و اینجاست که اون سواره هست و شما پیاده و باید تلاش کنید تا این هکر را از دسترسی به اطلاعاتتون منع کنید،به این ترتیب ابتدا اگر وارد اکانت شدید سریعا فعال سازی تایید دو مرحله ای تلگرام را انجام دهید چون پس گرفتن اکانت هک شده تلگرام در صورتی که شمارو اخراج کند کار سختی هست که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. قبلش بگم که حتما قفل تلگرام با اثر انگشت یا پین کد را انجام بدید تا اشخاصی که گوشی شمارو گرفتن نتوانند وارد آن بشوند.

روش اول: دیلیت کردن

اگر هک شدید و شخص مقابل شما را از اکانت اخراج نموده است و به محض ورود شمارو اخراج میکند دیگه روش بالا جواب نمیدهد چون شما در صورتی که تازه وارد بشید تا ۲۴ ساعت نمیتوانید افراد دیگر را اخراج کنید و تنها میتوانید سریعا اکانت خود را دیلیت کنید تا دسترسی کلی از بین برود و مجدد وارد شوید.

روش دوم: ریست کردن

پس گرفتن اکانت هک شده تلگرام

اگر هک شدید و زمانی که میخوایین وارد بشین اما شخص مقابل یک تایید دومرحله ای گذاشته باز هم با مشکل بزرگی رو به رو هستین، اینجا دیگه دو روش بالا یعنی حذف کردن اکانت و نشست های فعال اصلا جوابگو نیست، در واقع فرد هکر برای همیشه دسترسی شما را قطع کرده چون نمیدانید رمزی که الان گذاشته چیست. یک راه دارید اون هم ریست کردن اکانت است که آموزش آن را در بخش بازیابی رمز دوم تلگرام توضیح دادیم. با ریست کردن هم دسترسی کلیه دستگاها از بین میرود و تمام اطلاعات شما از بین میرود.

روش سوم: کمک گرفتن از پشتیبانی تلگرام

بازیابی اکانت دزدیده شده تلگرام

ابتدا به بروید Telegram Support و سپس در کادر Please describe your problem درخواست خود را به انگلیسی مطرح کنید، در Your email یک ایمیل معتبر وارد کرده و سپس در قسمت Your phone number شماره خط خود را با کد کشور ما (98+) درج کنید و Submit را زده تا به پشتیبانی ارسال شود

این نکته را دقت کنید که متن حتما به زبان انگلیسی روان و به همراه دلایل قانع کننده باشد. مدارک مربوط به سیم کارت، کارت ملی، و نشانه هایی بدهید که ثابت شود این شماره متعلق به شماست. پس از ارسال درخواست باید چند روزی منتظر بمانید تا به درخواست شما رسیدگی شود.

روش چهارم: شکایت کردن و مسدود کردن خط

در صورتی که طرف زرنگ است و برای پس گرفتن اکانت هک شده تلگرام هرکاری میکنید چاره ای نداره بهتره با در دست داشتن سیم کارت خود به مراکز امور مشترکین شهر خود رفته تا نسبت به مشکل ایجاد شده چاره ای پیدا کنند، حتی اگر قضیه جدی است و از خط شما سواستفاده میکنند به دادگاه بروید و شکایت کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظر
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات